DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Huelsmann z umową do 2026 roku

fot. PodStadionem.pl
Reklama

W ostatnich tygodniach kilku utalentowanych piłkarzy i wychowanków bawarskiego klubu otrzymało nowe kontrakty.

Wczoraj do ich grona dołączył kolejny piłkarz – tym razem swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Bayernem Monachium podpisał utalentowany bramkarz Tom Ritzy Huelsmann.

Nowa umowa 19-latka będzie teraz ważna do końca czerwca 2026 roku. Warto podkreślić, że Niemiec od bieżącego sezonu 2023/24 pełni rolę numeru trzy w bramce, a ostatnimi czasy nawet numeru dwa, za plecami Svena Ulreicha, jako że kontuzjowany jest Manuel Neuer.

− Ritzy Huelsmann stale rozwijał się z nami przez te wszystkie lata i od tego lata regularnie trenuje z naszymi profesjonalistami – powiedział szef Campusu, Sauer.

− Jesteśmy przekonani o jego talencie i cieszymy się, że możemy zaoferować kolejnemu zawodnikowi z naszej drużyny młodzieżowej profesjonalny kontrakt po Tareku Buchmannie – podsumował Jochen Sauer.

Tom Ritzy Huelsmann

19-letni bramkarz do akademii piłkarskiej Bayernu Monachium trafił latem 2017 roku, kiedy to zamienił młodzieżówkę Eintrachtu Trier na FCB. W minionym sezonie 2022/23, Tom rozegrał w sumie 13 spotkań dla FCB U-19 oraz U-23. Niewykluczone, że dorobek ten byłby większy, gdyby nie kontuzja biodra, która wyeliminowała go z gry na wiele tygodni.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...