DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Flick zwolniony!

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Potwierdziły się doniesienia prasowe z ostatnich kilku godzin. Niemiecki Związek Piłki Nożnej podjął decyzję w sprawie dalszej przyszłości Hansiego Flicka.

Niemiecki Związek Piłki Nożnej poinformował oficjalnie za pośrednictwem swojego serwisu oraz mediów społecznościowych, że z posady selekcjonera Niemiec ze skutkiem natychmiastowym zwolniony został Hansi Flick!

Pierwotnie były trener Bayernu miał poprowadzić niemiecką kadrę podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy, ale fatalne wyniki oraz brak jakiegokolwiek rozwoju w ostatnich miesiącach sprawił, że szefowie DFB podjęli decyzję o rozstaniu.

− Hansi Flick wyczerpał się w ciągu ostatnich kilku miesięcy i wraz ze swoim zespołem trenerskim dał z siebie wszystko, aby odwrócić sytuację po odpadnięciu z mundialu w Katarze. Niestety musimy dziś przyznać, że nam się to nie udało – powiedział Voeller.

− Mecz z Japonią wyraźnie pokazał nam, że w tej konstelacji nie możemy się już rozwijać. Nie jest to dla mnie łatwy moment, ponieważ dołączyłem do DFB w lutym, aby wspierać Hansiego Flicka wszystkimi moimi możliwościami, aby mieć wolne plecy, aby mógł odnosić sukcesy w sporcie – dodał.

− I mocno wierzyłem, że jako trener narodowy zdoła przywrócić naszą drużynę narodową na właściwe tory – podsumował Rudi Voeller.

We wtorek na ławce trenerskiej w spotkaniu Niemiec z Francją zasiądą Rudi Voeller, Hannes Wolf oraz Sandro Wagner. Celem jest jak najszybsze znalezienie następcy Flicka. Nieoficjalnie mówi się, że głównym faworytem jest Julian Nagelsmann, który jest nadal związany umową z FCB.

Źródło: DFB
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...