DieRoten.pl
Reklama

Niespodziewany transfer Bayernu! Japoński stoper o krok od FCB

fot. DieRoten.pl
Reklama

Letnie okienko transferowe nie zostało jeszcze otwarte, ale już teraz możemy emocjonować się przeróżnymi spekulacjami na temat potencjalnych ruchów Bayernu Monachium.

Przed chwilą Tobi Altschäffl i Christian Falk ze „Sport Bilda” poinformowali o dosyć zaskakującym posunięciu rekordowego Mistrza Niemiec. Otóż miał on aktywować wynoszącą 30 milionów euro klauzulę odstępnego znajdującą się w kontrakcie Hirokiego Itō. Japończyk od trzech lat reprezentuje barwy VfB Stuttgart. Nominalną pozycją tego dwudziestopięciolatka jest środek obrony, chociaż z powodzeniem grywa też po lewej stronie defensywy.       

Według wspomnianych dziennikarzy „Bawarczycy” przedstawili już Itō  propozycję umowy. Pozostaje czekać na jego zgodę i podpis. Warto odnotować, że o reprezentanta Japonii zabiega również mocno Tottenham Hotspur.  

Nieco inną perspektywę odnośnie tego transferu przedstawił Florian Plettenberg. Twierdzi on, że piłkarz Stuttgartu jest poważnie rozpatrywany przez Bayern w kontekście wzmocnienia defensywy, ale klub z Monachium póki co nie wykonał żadnego ruchu, aby go pozyskać. Zainteresowanie nim przy Säbener Straße  pojawiło się niedawno.

Jeżeli wierzyć innym źródłom, priorytetem pozostaje pozyskanie Jonathana Taha z Bayeru Leverkusen. Wkrótce też rozstrzygnąć mogą się losy defensorów pozostających w kadrze Bayernu. Pisze się o możliwych odejściach Dayota Upamecano, a ostatnio Matthijsa de Ligta i Noussaira Mazraouiego. Do klubu natomiast powrócą Josip Stanišić oraz Frans Kraetzig, który być może uda się na kolejne wypożyczenie. Na swoje szanse od trenera lubiącego stawiać na młodych zawodników będą też zapewne liczyli Tarek Buchmann i Adam Aznou.

Źródło: Sport Bild
Matilegolas

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...