DieRoten.pl
Reklama

Nieoficjalnie: Dier z umową do 2025 roku

fot. canno73 / Photogenica
Reklama

Jak już dobrze wiemy, w trakcie zimowego okienka transferowego Bayernu Monachium zdecydował się pozyskać trzech nowych zawodników do pierwszego składu.

Mowa dokładnie o trzech takich zawodnikach jak Sacha Boey, Bryan Zaragoza oraz Eric Dier, który w porównaniu do dwóch poprzednich graczy, został sprowadzony na zasadzie półrocznego wypożyczenia z angielskiego Tottenhamu.

Jak jednak poinformował wczoraj wieczorem brytyjski „The Athletic”, stoper FCB zdołał już spełnić warunki umowne, które zostały zawarte ze Spurs, dlatego też wypożyczenie zostało przekształcone natychmiastowo w transfer definitywny – Anglik otrzymał automatycznie kontrakt do końca czerwca 2025 roku.

Plettenberg potwierdza

Wczorajsze doniesienia angielskich mediów potwierdził także jeden z najlepiej poinformowany w sprawach związanych z Bayernem dziennikarz Florian Plettenberg z niemieckiego portalu „Sky”.

Umowa Erica Diera została już automatycznie przedłużona o kolejny rok, co oznacza, że Anglik będzie reprezentował bawarski klub także w nadchodzącym sezonie 2024/2025. Reporter podkreśla, że szefowie bawarskiego klubu są bardzo zadowoleni z poziomu oraz występów stopera.

Nieoficjalnie mówi się, że monachijczycy zapłacili Tottenhamowi około 2-2,5 mln euro łącznego pakietu transferowego za 30-latka – wliczając to w opłaty za wypożyczenie oraz transfer definitywny.

Źródło: Sky / The Athletic
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...