DieRoten.pl

„Nie możemy stracić Flicka”

07.12.2022, 08:52:39
Photogenica

Po tym jak w ubiegły poniedziałek potwierdzono rozwiązanie kontraktu z Oliverem Bierhoffem, w mediach coraz częściej pojawia się temat odejścia Hansiego Flicka.

Obecny kontrakt Hansiego Flicka z Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej obowiązuje do mistrzostw Europy w 2024 roku, które przypomnijmy odbędą się w Niemczech. Niemniej jednak kolejne źródła spekulują, że były trener Bayernu może rozważać odejście.

W dzisiejszym wywiadzie dla telewizji „Sky”, na temat przyszłości 57-latka wypowiedział się Robin Dutt, czyli były szkoleniowiec niemieckich klubów oraz były dyrektor sportowy reprezentacji narodowej Niemiec. Jego zdaniem DFB nie może pozwolić sobie na „utratę takiej osobowości”.

− Nie udało nam się już zawalczyć o Bierhoffa. Mam nadzieję, że będziemy walczyć o Hansiego Flicka. U nas i tak prawie nie ma dobrych trenerów, czy wielu dobrych trenerów, którzy już nie są w Niemczech – powiedział Dutt.

− Juergen Klopp działa poza Niemcami, Thomas Tuchel, Ralf Rangnick czy Roger Schmidt – prowadzą działalność poza granicami Niemiec. Musimy walczyć o dobre osobowości trenerskie, a Hansi taki jest, co też udowodnił. Zna DFB i Bundesligę na wylot – dodał.

− Czytałem jego komunikat prasowy i było w nim trochę zrezygnowanego podtekstu. Mam nadzieję, że odnajdzie swojego ducha walki. Uważam, że nie powinniśmy tracić kolejnej osobowości – podsumował Robin Dutt.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dziś dojdzie do kryzysowego spotkania w siedzibie DFB z udziałem władz Niemieckiego Związku Piłki Nożnej oraz Hansiego Flicka, aby omówić i przeanalizować błędy z ostatnich miesięcy oraz przedstawić wstępny plan działania na najbliższe miesiące.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)07.12.2022 20:43
Nie, Flick powinien zostać bo ma talent i jest w stanie zbudować nową reprezentację Niemiec!!
07.12.2022 17:32
Tuchel to jedyna dobra opcja. Flick nie dał rady, czas na zmiany.
07.12.2022 13:10
Nie wiem czy Niemcy nie powinni wziąć Tuchela póki jest wolny. Nie będzie przywiązany do nikogo i pewnie lepiej uporządkuje im obronę.
07.12.2022 12:20
Największy problem jest w obronie. Nie ma już Hummelsa, Boatenga, Lahma czy Hectora. To była obrona nie do przejścia. Tak jak pięknie udało się załatać dziurę po Kroosie, Podolskim czy Khedirze tak nie udało się z obroną. Trzeba dać większy nacisk na szkolenie obrońców bo jeśli nie uda się to na euro będzie podobnie.
07.12.2022 11:59
Szkoda potencjału kadry Niemiec. To już 3 z rzędu turniej, w którym wypadają poniżej oczekiwań minimalnych. A chłopacy młodsi nie będą.
07.12.2022 09:41
@tapczan
Tylko oby z tą "drugą szansą" nie było jak z "drugą szansą" (po MŚ w Rosji) Loewa - choć ten zanotował świetny czas w reprezentacji i przez wiele lat Niemcy byli światową potęgą. Jak dla mnie Flick powinien wylecieć, ponieważ marnowany jest potencjał wielu piłkarzy, a przy okazji pokolenie. Ale pewnie zostanie.
07.12.2022 09:28
Póki co Flick nie był żadnym zyskiem dla reprezentacji więc z tą stratą nie przesadzałbym. Na pewno dostanie drugą szanse i trzymam kciuki żeby teraz wypalił.
07.12.2022 09:18
Pierwszy krok tego potrzebnego kadrze niemieckiej wstrząsu został wykonany. Jeśli reprezentacja notuje kilkuletni najgorszy okres w swojej historii, to może przyczyn należy szukać również głębiej.