DieRoten.pl
Reklama

Nianzou bliski transferu do Sevilli!

fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Reklama

W ramach letniego okienka transferowego w 2022 roku, klub ze stolicy Bawarii opuścił jeden środkowy obrońca − mowa o 26-letnim Niklasie Suele.

Niewykluczone jednak, że tego lata stolicę Bawarii opuści jeden środkowy obrońca, a będąc dokładniejszym mowa o utalentowanym Tanguyu Nianzou, który trafił do Bayernu Monachium latem 2020 roku.

Po tym jak na Allianz Arenę trafił Matthijs de Ligt, zaś duet Lucas Hernandez oraz Dayot Upamecano znajduje się w bardzo wysokiej formie, szanse na grę młodego Francuza są praktycznie zerowe. Dlatego też niebawem może dojść do transferu 20-letniego stopera.

Jak donosi włoski dziennikarz i ekspert transferowy – Fabrizio Romano – usługami młodzieżowego reprezentanta Francji zainteresowana jest Sevilla, dla której gracz bawarskiego klubu jest priorytetem na środek obrony w kończącym się już powoli letnim okienku transferowym.

Co więcej – według wspomnianego wyżej źródła, Hiszpanie mają prowadzić już zaawansowane rozmowy z piłkarzem oraz „Bawarczykami”. Szefowie andaluzyjskiego klubu mają nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu uda im się ostatecznie sfinalizować ten ruch transferowy.

Nie wiadomo jednak, czy w potencjalnej umowie sprzedaży zawarta zostałby klauzula wykupu, albowiem od kilku tygodni w niemieckich mediach spekuluje się, że monachijczycy byliby gotowi zgodzić się na odejście Nianzou, ale pod warunkiem zachowania prawa do wykupu w przyszłości.

Tanguy Nianzou

Defensor zasilił szeregi Bayernu Monachium latem 2020 roku na zasadzie wolnego transferu z Paris Saint-Germain. Niestety, ale w pierwszym sezonie Nianzou doznał dwóch poważnych kontuzji, wskutek czego pauzował wiele miesięcy. W kolejnym sezonie Tanguy grał już więcej, ale był raczej głębokim rezerwowym – podobnie jak ma to miejsce obecnie. Jego dotychczasowy dorobek w FCB to 28 spotkań, 1 bramka, 1 asysta oraz 4 tytuły.

Źródło: Romano
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...