Neymar będzie jednak gotowy do gry z Bayernem?

Po tym jak Bayern Monachium pokonał w dwumeczu 1/8 finału rozgrywek Ligi Mistrzów ekipę Lazio Rzym, podopieczni Hansiego Flicka w ubiegły piątek poznali kolejnego rywala.

Dokładnie 7 kwietnia Bayern Monachium rozegra pierwsze spotkanie w ramach 1/4 finału elitarnych rozgrywek Champions League – rywalem obrońcy tytułu będzie Paris Saint-Germain, z którym to mistrzowie Niemiec mierzyli się przecież w finale w minionym sezonie.

Kilka dni temu francuski „RMC Sport” informował, że pod znakiem zapytania w tym pojedynku stoi występ Neymara, który w połowie lutego nabawił się kontuzji przywodziciela. Dziennikarze informowali, że choć Brazylijczyk odzyskał już pełną sprawność i jest wprowadzany do treningów, to jego udział od początku w starciu z „Bawarczykami” jest najpewniej wykluczony.

Niemniej jednak we wczorajszym meczu ligowym PSG z Olympique Lyon, brazylijski atakujący powrócił do akcji, otrzymując szansę gry w 70. minucie starcia na Groupama Stadium.

Tym samym doniesienia wspomnianego wyżej źródła można już raczej włożyć między bajki. Jeśli mowa o przebiegu spotkania, to podopieczni Mauricio Pochettino pokonali OL 4:2 (po bramkach takich graczy jak Mbappe, Pereira, Di Maria oraz ponownie Mbappe).

Źródło: RMC / Własne