Nagelsmann wyjaśnia zmianę Lucasa

Niestety, ale Bayern Monachium nie będzie dobrze wspominał ostatniego wieczoru na Allianz Arenie, gdzie monachijczycy podejmowali ekipę Villarreal CF.

Przypominamy, że podopieczni Juliana Nagelsmanna mimo remisu 1:1, koniec końców odpadli z Ligi Mistrzów, jako że w pierwszym spotkaniu Villarreal pokonał mistrzów Niemiec na El Madrigal 1:0.

Warto podkreślić, że we wczorajszym pojedynku „Bawarczycy” prowadzili od 52. minuty, ale na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, na listę strzelców wpisał się 22-letni Samuel Chukwueze, który na boisku pojawił się w 84. minucie…

Wielu ekspertów oraz kibiców jest przekonanych, że Bayern mógł uniknąć tej bramki, gdyby na boisku pozostał Lucas Hernandez, którego na minutę przed wyrównującym trafieniem zastąpił Alphonso Davies. Podczas pomeczowej konferencji, zmianę Francuza wyjaśnił Nagelsmann.

− To nie byłą dobrowolna zmiana. Musieliśmy działać, ponieważ Lucas doznał urazu i nie mógł kontynuować gry – powiedział Nagelsmann.

− Myślałem o wprowadzeniu szybkiego zawodnika, takiego jak Davies, ponieważ Villarreal również wrzucił do gry szybkiego piłkarza – podsumował trener Bayernu.

Źródło: Sport1