DieRoten.pl
Reklama

Nagelsmann wybrał DFB!

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

Od tygodni w mediach toczy się nieustanna dyskusja odnośnie tego, kto zostanie nowym trenerem Bayernu Monachium w sezonie 2024/2025.

Początkowo głównym faworytem do objęcia posady trenera Bayernu był Xabi Alonso, ale Hiszpan zdecydował, że nie zamierza odchodzić z Bayeru 04 Leverkusen, lecz walczyć z „Aptekarzami” o tytuły także w sezonie 2024/2025.

Wówczas uwaga monachijczyków skupiła się na Julianie Nagelsmannie, czyli obecnym selekcjonerze Niemiec, który jest związany umową z Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej do końca turnieju mistrzostw Europy w 2024 roku, które przypomnijmy odbędą się w Niemczech.

Niemniej jednak 36-latek zdecydował się na dłuższą współpracę z DFB! Zostało to potwierdzone dosłownie przed chwilą przez władze niemieckiej federacji.

Umowa do 2026 roku

Decyzja została podjęta dzisiejszego poranka przez radę nadzorczą Niemieckiego Związku Piłki Nożnej. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, nowa umowa Nagelsmanna obowiązuje do 2026 roku, do mistrzostw świata w USA, Meksyku i Kanadzie.

− To decyzja serca. To wielki zaszczyt móc trenować drużynę narodową i pracować z najlepszymi zawodnikami w kraju. Dzięki udanym, pełnym pasji występom mamy szansę zainspirować cały kraj. Dwa marcowe zwycięstwa nad Francją i Holandią dały nam tego przedsmak – powiedział Nagelsmann.

−  Byłem bardzo poruszony entuzjazmem kibiców. Razem chcemy teraz rozegrać udane mistrzostwa Europy u siebie, to jest to, do czego wszyscy dążymy. Następnie, wraz z moim zespołem trenerskim, z niecierpliwością czekam na wyzwanie, jakim są mistrzostwa świata – podsumował selekcjoner Niemiec.


Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...