DieRoten.pl

Musiala zatrudnił prywatnego trenera

12.08.2022, 16:01:20
Shutterstock.com\Saolab Press

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że grający w pomocy Jamal Musiala, jest jednym z największych, o ile nie największym talentem, który trafił do Bayernu w przeciągu ostatnich kilkunastu lat.

19-latek przebojem wdarł się do pierwszego zespołu 2 lata temu, zaś od kilku miesięcy z każdym kolejnym spotkaniem potwierdza, że zasługuje na regularne występy w pierwszym zespole Juliana Nagelsmanna. Póki co Jamal Musiala jest najskuteczniejszym zawodnikiem Bayernu w sezonie 2022/23 – w dwóch dotychczasowych spotkaniach Niemiec miał udział przy 4 trafieniach (3 bramki i 1 asysta).

Jak zaznaczają dziennikarze „Sport Bilda”, pomocnik jest na bardzo dobrej drodze, aby stać się regularnym piłkarzem. Reprezentant niemieckiej kadry narodowej przykłada wielką wagę do swoich treningów. Aby stać się lepszym zawodnikiem, regularnie trenuje z trenerem neuroatletyki Stefenem Tepelem. Dla przykładu w okresie letnim 19-latek korzystał z tak zwanych okularów migawkowych, które mogą być sterowane elektronicznie i na przemian przechodzą w fazę jasną i ciemną.

− W przypadku Jamala chodziło i nadal chodzi o dopracowanie i ciągłe doskonalenie kontroli ruchu. Z tego co wiem, okulary zostały opracowane przez Nike wraz z zespołem Rogera Federera. Za pomocą tych okularów można tylko chwilowo odbierać obrazy w zadanych częstotliwościach. Mózg musi więc pracować, aby wypełnić luki w obrazach – powiedział Tepel.

− Dzięki okularom występują różne fazy światła i ciemności, podobne do światła stroboskopowego na dyskotece. Częstotliwość odświeżania w mózgu jest spowolniona. Piłka jest widoczna tylko przez krótki czas. Chodzi o trening antycypacji – dodał.

− Piłka trafia z prawdziwą prędkością, ale widać ją mniej. W ten sposób uczysz się lepiej sobie z tym radzić. Po ćwiczeniach z okularami zawodnik ma wrażenie, że piłka porusza się tylko z 75 procentami prędkości w normalnej, prawdziwej grze – podsumował trener Musiali od neuroatletyki.

Jak się możemy jeszcze dowiedzieć, Musiala trenuje dużo w swoim przydomowym ogródku i na boisku piłkarskim. Z Tepelem 19-latk trenuje już od czasów gry w U-17. Tego lata Jamal nie był zadowolony ze swojego wykończenia, dlatego sam poprosił Tepela o pomoc. Efekty były widoczne w ostatnich meczach.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (10)14.08.2022 12:18
Chłopak za każdym razem mnie zadziwia. On będzie jedną z największych gwiazd piłki nożnej. Robi się z niego niemiecki Messi za dawnych lat.
13.08.2022 08:26
Nie wiem czy te okulary mają znaczenie ale fajnie, że tak przykłada się do treningów.
12.08.2022 23:47
@hoven nie kusiło Cię nigdy aby przestać żyć statystykami ??
12.08.2022 22:40
@Comentateiro skoro masz takie watpliwosci to nie kusilo Cie nigdy zeby zapoznac sie z definicja dopingu i sprobowac zrozumiec czym jest zeby nie polegac na odpowiedzi losowego czlowieka z internetu na Twoje pytanie zadane w sposob na ktory da sie odpopwiedz tak/nie (ktory niczego nie wyjasnia i nie uczy)

stoi przed Toba nie tylko wikipedia ale nawet opracowania naukowe czy tez oficjalne definicje instytucji ktore zajmuja sie klasyfikacja tego ci jest dopingiem a co nie
12.08.2022 20:23
A to nie doping technologiczny?
12.08.2022 20:20
Fajnie poczytać o takich ciekawostkach, naprawdę ciekawe. Musiala jest skupiony i skoncentrowany na piłce i to dobrze wróży na przyszłość.
12.08.2022 18:31
No największe braki Jamal miał właśnie z równowagą. Czasami tak jakby mózg mu za szybko pracował w stosunku do ciała i przez to dziwnie go gibało na boki jakby miał się zaraz przewrócić. Jeśli przez taki trening miałby to ograniczyć, to bajka.
12.08.2022 17:04
I tak najważniejsze żeby zachował radość i swobodę gry, dlatego nie może być przeciążany w tym wieku, niemniej powinien grać co tydzień w podstawowej 11.
12.08.2022 16:07
Jamal może być tylko lepszy.
12.08.2022 16:05