DieRoten.pl
Reklama

Morrison wypożyczony do Wigan

fot. Photogenica
Reklama

Kierownictwo sportowe Campusu bawarskiego klubu od dłuższego czasu ma ręce pełne pracy, a to za sprawą planowania kadry wszystkich zespołów FCB na sezon 2023/24.

Po dokonaniu kilku wzmocnień, Jochen Sauer i spółka postanowili również zdecydować się na wypożyczenie kilku zawodników. Ostatnio oficjalnie potwierdzono, że na roczne wypożyczenie udał się utalentowany stoper drugiej drużyny Bayernu, a mianowicie Liam Morrison.

Nowym tymczasowym pracodawcą Szkota będzie Wigan Athletic z angielskiej League One. Szef Campusu bawarskiego klubu jest przekonany, że dla 50-latka jest odpowiedni krok w dotychczasowej karierze piłkarskiej.

Jesteśmy przekonani, że dla Liama to odpowiedni krok w dalszej karierze. Jest gotowy, aby podjąć się tego wyzwania i pokazać się na wyższym poziomie rozgrywkowym – skomentował Jochen Sauer, czyli szef Campusu.

20-latek do bawarskiego klubu trafił latem 2019 roku z młodzieżówki Celtiku. Szkot sukcesywnie przechodził przez kolejne etapy szkolenia, po czym zimą 2022 roku został włączony do drugiej drużyny Bayernu Monachium.

W minionym sezonie 2022/23, Liam Morrison miał okazję wystąpić w 20 oficjalnych meczach o stawkę dla FCB II. W tym czasie środkowy obrońca miał udział przy dwóch bramkach (1 gol oraz 1 asysta). Dorobek ten z pewnością byłby bogatszy, gdyby nie fakt poważnej kontuzji więzadła.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...