Młodzież gromi

Po zeszłotygodniowych porażkach na inaugurację sezonu z Eintrachtem Frankfurt 3:0 (U19) i 1:2 (U17) nie ma już śladu. Dwa najstarsze zespoły dzisiaj przed południem rozjechały swoich rywali w meczach 2. kolejki juniorskiej Bundesligi.

W rozgrywanym o 10:30 w Monachium spotkaniu A-Jugend Bundesligi Süd/Südwest podopieczni trenera Marca Kienle'ego rozbili swoich rówieśników z pobliskiego SpVgg Unterhaching 4:0 (1:0). Wynik spotkania w 24. minucie otworzył napastnik FCB Michael Eberwein. Tuż po przerwie kolejne trafienie dołożył Adrian Dußler (46.). Cztery minuty później sędzia tego spotkania nie zawahał się i wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Lennart Ingmann (50.). Wynik spotkania ustalił w 80. minucie wprowadzony jako joker Simon Seferings.

FC BAYERN

Husic - Günzel, Giuseppe Leo, Puchegger - Oikonomou, Basta - Hägler (70. Scholl), Dußler, Hingerl (78. Pantovic) - Eberwein (72. Seferings), Ingmann (63. Gaudino)

SpVgg Untehaching

Zetterer - Bauer, Flesch, Walkemeier (50. Demmer), Labad - Vochatzer (28. Oisch) - Markmüller, Sulmer, Helmbrecht (70. Krabler) - Köpke, Lehmann (50. Wehrle)

Bramki 1:0 Eberwein (24.); 2:0 Dußler (46.); 3:0 Ingmann (50. karny); 4:0 Seferings (80.)
Kartki Seferings / -
Widzowie 280
Sędzia Steffen Brütting (Effeltrich)

Mecz, który miał miejsce w Ingolstadt pół godziny później, miał dość podobny przebieg. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla FCB. Jedyną bramkę w pierwszej odsłonie zdobył defensywny pomocnik Bastian Grahovac (35.). Chwilę po zmianie stron wynik podwyższył najlepszy snajper poprzedniego sezonu w swoim roczniku, Alexander Handle (45.). Po kolejnych 13 minutach było już 3:0. Drugiego gola w tym sezonie strzelił skrzydłowy Michael Strein, który od jutra będzie uczestniczył w rozgrywanym w Austrii turnieju Toto Cup reprezentacji U17. Dziesięć minut później honorowe trafienie zaliczył Özdemir (68.). Wynik spotkania ustalił wprowadzony w 64. minucie Kevin Nsimba (78.).

FC Ingolstadt

Konatarevic - Adrian Müller (57. Pickl), Pongracic (74. Mujanic), Tdschadizinde - Shalaj, Sierck, Liebler (41. Armin Fischer), Özdemir, Jalinous, Diep - Scintu (63. Dominik Schröder)

FC BAYERN

Hundertmark - Della Schiava, Okoroji, Zeqiri - Mwarome, Biersack - Pfab, Micheli, Grahovac (64. Nsimba) - Strein (78. Crnicki), Handle

Bramki

0:1 Grahovac (35.); 0:2 Handle (45.); 0:3 Strein (58.); 1:3 Özdemir (68.); 1:4 Nsimba (78.)