Müller - stracilismy dwa punkty

Bayern Monachium na własne życzenie oddaje szanse gry w przyszłorocznej Lidze Mistrzów. Bawarczycy w dzisiejszym meczu jedynie zremisowali 1:1 z ekipą z Norymbergi. Hannover 96 wygrał jednak z Mainz 2:0, dzięki czemu to właśnie oni, a nie FCBM są o krok od awansu do LM.

Louis van Gaal – Mogliśmy ten mecz wygrać. Zostało jeszcze 5 spotkań, a my musimy zdobyć 15 punktów. W przeciwnym razie nie skończymy sezonu na 3 miejscu i nie zakwalifikujemy się.

Bastian Schweinsteiger – Oddajemy z niczego prowadzenie. To przykre, że nie wykorzystuje się swoich okazji, które się nadarzają, a przeciwnikowi pozwala na zdobycie bramki z kapelusza. Mieliśmy mecz w naszych rekach, to strasznie boli. Thomas (Kraft) jest jeszcze młody. To był jego błąd, ale świat toczy się dalej.

Philipp Lahm – Szczególnie w pierwszej połowie byliśmy przepełnieni energią.  Wtedy, tak jak pod koniec spotkania, mieliśmy masę lepszych okazji, niż nasi przeciwnicy. Prowadząc, musimy być tez w stanie przetrzymać korzystny wynik do końca spotkania. Niestety, co rusz popełniamy indywidualne błędy.

Thomas Müller – To dla nas cios, bo tak naprawdę strąciliśmy dwa punkty, a nie  zdobyliśmy jeden. Kontrolowaliśmy spotkanie. Norymbergi nie była wstanie stworzyć okazji. Wracając po takim meczu z wynikiem 1:1 czujesz się fatalnie. Wygrywaliśmy 1:0 i byliśmy lepsi. Straciliśmy bramkę w sposób, który nigdy nie powinien się przytrafić. Po gwizdku okazało się, że nie było nas stać na więcej. Naszą serię szlag trafił, co wcale nie musiało się tak stać.

Raphael Schäfer (bramkarz FCN) – Na ten punkt zasłużyliśmy. W pierwszej połowie Bayern bardziej dominował. W drugiej połowie pokazaliśmy, ile w takie derby trzeba wrzucić energii. Ten punkt to dla nas dobry wynik.

Christian Eigler (zdobywca gola dla FCN) – Takie bramki się zdarzają. Bramkarz źle trafił w piłkę, a ja go przelobowałem. Moje szczęście, że się tak udało. Musimy się cieszyć, ze zdobycia tego punktu. Jeśli dziki niemu osiągniemy Ligę Europejska i piąte miejsce w Tabeli, to się bardzo ucieszymy.

Źródło: fcbayern.de