Miro daje wygraną Lazio

Reprezentant Niemiec Miro Klose najpierw asystował przy bramce na 1-1, którą zdobył Hernanes, a potem sam w 83 minucie uderzeniem z głowy posłał piłkę do siatki dając tym samym drugie zwycięsto w obecnym sezonie swojemu zespołowi. Dla Florencji bramkę w 8 minucie strzelił Alessio Cerci.

Na szczycie tabeli włoskiej Serie A znajdują się Udinese Caccio, które wygrało 2:0 z FC Bolonią oraz Juventus Turyn, który we włoskim klasyku pokonał 2-0 AC Milan.

Bardzo ciężko w lidze wiedzie się natomiast Interowi Mediolan. Zdobywca pucharu Ligi Mistrzów z sezonu 2009/10 przegrał kolejne spotkanie. Inter po 5 kolejkach ma na swoim już trzy porażki – tym razem musiał uznać wyższość SSC Neapolu. Rywal FC Bayernu w Lidze Mistrzów wygrał wyjazdowe spotkanie 3-0. Dla Neapolu bramki zdobywali Compagnaro (43.), Maggio (57.) oraz Hamsik (75.). Zawodnik Interu, Joel Obi w 41 minucie musiał opuścić boisko po tym jak ujrzał drugą żółtą kartę. Natomiast trener gospodarzy – Ranieri – został wysłany przez sędziego w drugiej połowie na trybuny.

W Neapolu 500 kibiców oczekujących powrotu swoich piłkarzy spowodowało zamieszki. Powbijane zostały szyby, rozwalano drzwi wejściowe i jedna osoba została przy tym lekko ranna.

Trener Ranieri za porażkę swojej drużyny obwinia sędziego Gianluce Rocchiego, który to miał się kilka razy bardzo mocno pomylić. „Sędzia był totalnie zagubiony i zrujnował to spotkanie. W swojej 40-letniej karierze starałem się nigdy nie krytykować sędziów, ale dziś muszę po prostu powiedzieć co myślę”.

Nowy trener Interu na pewno otrzyma karę dyscyplinarną za ostrą krytykę sędziego. „On naprawdę w najgłupszyz możliwych sposobów zrujnował to spotkanie”.

Źródło: tz.de