DieRoten.pl
Reklama

Mimo plotek – Davies nie jest na sprzedaż

fot. livephotosport / Photogenica
Reklama

Jako że wielkimi krokami zbliża się otwarcie letniego okienka transferowego, w mediach pojawia się sporo doniesień oraz spekulacji transferowych.

Wiele z nich dotyczy również Bayernu Monachium, który wedle licznych źródeł, może przeprowadzić tego lata niemałą rewolucję kadrową, żegnając nawet 4 czy 5 zawodników pierwszego zespołu i pozyskując na ich miejsce innych piłkarzy.

Nie dalej jak wczoraj, hiszpańska „Marca” poinformowała, że przedstawiciele Realu Madryt mieli spotkać się niedawno z agentem Alphonso Daviesa w bawarskim klubie, aby przedyskutować możliwy transfer w nadchodzącym letnim okienku transferowym.

Dziennikarz Jose Felix Diaz informuje, że „Królewscy” z racji na doskonałe relacje obu klubów, mieli najpierw zapytać FCB o możliwość podjęcia rozmów z Kanadyjczykiem i jego otoczeniem. Warto podkreślić, że umowa „Phonziego” z monachijczykami jest ważna do końca czerwca 2025 roku.

Ile jednak jest prawdy w tych spekulacjach? Stanowisko niemieckich mediów jest jasne – Alphonso nie jest na sprzedaż, zaś klub dołoży wszelkich starań, aby przedłużyć jego kontrakt.

Sky

Jak informuje dziennikarz Florian Plettenberg, szefowie Bayernu są świadomi spotkania Realu z agentami Alphonso Daviesa w Monachium. Mimo wszystko defensor nie jest na sprzedaż, zaś celem jest przedłużenie kontraktu. Z drugiej strony „Bawarczycy” są gotowi do rozmów z innymi klubami ws. Pavarda i Hernandeza.

AZ

Temat transferu Alphonso Daviesa do Realu nie jest obecnie gorący - sprzedaż tego lata jest mało prawdopodobna, o czym informuje Maximilian Koch z „Abendzeitung Muenchen”. Jeśli „Bawarczykom” w najbliższych miesiącach nie uda się przedłużyć umowy z 22-latek, to temat odejścia może powrócić w 2024 roku.

Źródło: Marca / Sky / AZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...