Messi pogrążył Bayern...

Niestety w pierwszym spotkaniu półfinałowym Ligi Mistrzów Bayern przegrał na wyjeździe z Barceloną 3:0. Bramki dla gospodarzy zdobywali kolejno Lionel Messi w 77. i 80. minucie meczu oraz Neymar w doliczonym czasie gry. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane już w przyszły wtorek o godzinie 20:45 na Allianz Arenie. 95,635 widzów zgromadzonych na Camp Nou było świadkami wielkiego widowiska.

Mecz już od samego początku był bardzo emocjonujący. Fenomenalna postawa Manuela Neuera w pierwszej połowie uchroniła Bawarczyków przed stratą dwóch bramek w pierwszej połowie. Okazję na strzelenie bramki dla Bayernu miał Robert Lewandowski, jednak Polak uderzył w piłkę nieczysto i kibice monachijskiego giganta musieli obejść się smakiem.

Bayern odpierwszych minut zagrał w następującym składzie: Manuel Neuer, Philipp Lahm, Rafinha, Medhi Benatia, Xabi Alonso, Jerome Boateng, Juan Bernat, Bastian Schweinsteiger, Thiago, Thomas Muller oraz Robert Lewandowski. Na ławce rezerwowych znaleźli się tacy zawodnicy jak Reina, Dante, Martínez, Pizarro, Weiser, Gaudino oraz Gotze, który w drugiej części spotkania zmienił Thomasa.

Mecz z całą pewnością nie należał do łatwych dla obu stron. Obie ekipy miały okazję, jednak to Barcelona była lepsza w kreowaniu okazji i niejednokrotnie sprawdzali golkipera Bayernu Monachium. W pierwszej połowie meczu Neuer obronił w sytuacji sam na sam uderzenie Luisa Suareza a kilkanaście minut później popisał się świetnym refleksem broniąc strzał Daniego Alvesa.

Podopieczni Pepa Guardioli skutecznie odpierali ataki Barcelony w pierwszej połowie. W drugiej części meczu obraz gry nieco się zmienił. Bawarczycy od samego początku ruszyli do ataku, jednak bezskutecznie, Katalończycy nie pozwolili przedrzeć się ofensywie Mistrzów Niemiec w głąb ich pola karnego. Na samym początku świetną okazję miał Robert Lewandowski, który wychodził na pozycję sam na sam, jednak został sfaulowany przez Daniego Alvesa. Do rzutu wolnego przed polem karnym podszedł Xabi Alonso, jednak Hiszpan nie był w stanie pokonać ter Stegena.

Bayern z czasem odzyskiwał kontrolę nad meczem i posiadaniem, jednak o meczu zadecydował strzał Messiego w 77. minucie meczu. Manuel Neuer był bez szans i Barcelona prowadziła już 1:0. Trzy minuty później po fatalnym błędzie defensywy Bayernu Argentyńczyk zdobył drugiego gola w tym spotkaniu. Podopieczni Pepa Guardioli nie mieli zamiaru składać broni, jednak po raz kolejny ataki FCB okazały się bezskuteczne.

Ostatni cios zadał Neymar w doliczonym czasie gry. Manuel Neuer tym razem nie był w stanie wybronić uderzenia w pozycji sam na sam. Sędzia zakończył wkrótce spotkanie, które zakończyło się wynikiem 3:0. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane już w najbliższy wtorek o godzinie 20:45 na stadionie Allianz Areny.