DieRoten.pl
Reklama

Matthaeus: Za Tuchela zespół gra gorzej

fot. daykung / Photogenica
Reklama

Pod koniec marca w zespole rekordowego mistrza Niemiec doszło do wielkiego trzęsienia – szefowie postanowili rozstać się z Nagelsmannem i jego asystentami.

Remedium na problemy i „zagrożone cele” monachijczyków w końcówce sezonu 2022/23 miał okazać się Thomas Tuchel, ale wkrótce potem Bayern odpadł nie tylko z Pucharu Niemiec, ale i również i Ligi Mistrzów.

Jakby tego było mało, to „Bawarczycy” mogą jutro stracić mistrzostwo Niemiec po 10 latach dominacji… Słabe wyniki oraz rozczarowująca gra FCB sprawiły, że swoje zdanie na temat nowego trenera wyraził legendarny Lothar Matthaeus, który otwarcie skrytykował 49-letniego szkoleniowca.

− Oczywiście wiele błędów zostało popełnionych jeszcze przed zmianą trenera, co ostatecznie doprowadziło do tej sytuacji. Ale drużyna, która jeszcze pod wodzą Nagelsmanna była na dobrej drodze do potrójnej korony, pod wodzą Tuchela gra gorzej – powiedział Matthaeus.

− Drużyna jest tak silna indywidualnie, że trzeba z nią przynajmniej zostać mistrzem. Ale drużyna nie działa, ponieważ każdy jest zajęty sobą. Tuchel jeszcze bardziej zwiększył niepewność. Ponieważ na swoich konferencjach prasowych, które wydają mi się nieco dziwne, zawsze mówi o tym, jak trudne jest wszystko i co nie działa, zamiast stawiać siebie przed drużyną. Do tego niepotrzebna dyskusja o Muellerze i zbyt wiele zmian pozycjidodał.

− W porównaniu do 6:0 z Schalke, tydzień później w meczu 1:3 z RBL, Gnabry nagle zagrał po lewej stronie, Coman po prawej, a Mueller na środku, co z pewnością nie jest jego najlepszą pozycją. Jak ma się tam rozwijać stabilność i bezpieczeństwo? Przy 1:1 zmienił Gnabry'ego na będącego pod formą Sanée, a także Goretzkę, który naprawdę się przyłożył, na nieszczęśliwego Gravenbercha. Przy stanie 1:2 wprowadził Tela za Comana, mocnego w sytuacjach 1 na 1. To niezrozumiałe, wydawało się naprawdę bezmyślne – podsumował Lothar Matthaeus.

Warto podkreślić, że odkąd Thomas Tuchel przejął stery FCB, monachijczycy rozegrali łącznie 11 spotkań. Bilans 49-latka jako trenera Bayernu nie prezentuje się najlepiej – w końcu mowa o zaledwie 5 wygranych, 2 remisach, 4 porażkach oraz bilansie bramkowym 20:16.

Źródło: Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...