DieRoten.pl

Martinez o Daviesie: Na początku myśleliśmy o nim: „to katastrofa!”

03.02.2022, 12:31:16
FotoOlimpik

Dokładnie 1 stycznia 2019 roku, oficjalnie nowym zawodnikiem Bayernu Monachium został Alphonso Davies, który przeniósł się do FCB z ekipy Vancouver Whitecaps.

Młody Kanadyjczyk kosztował w sumie około 10 milionów euro. Co prawda początkowo transfer defensora postrzegano jako wielki błąd „Bawarczyków” i nieporozumienie, ale po chwilowych problemach, 21-letni dziś piłkarz bardzo szybko wyprowadził wszystkich z błędu.

Kilka dni temu gościem dziennikarza Gerardo Romero w jego programie na platformie „Twitch” był Javi Martinez, który odniósł się między innymi do kwestii Alphonso Daviesa. Hiszpan nie ukrywa, iż na samym początku, kiedy „Phonzie” rozpoczął treningi z pierwszym zespołem, to drużyna nie sądziła, że ten odnajdzie się w Bayernie.

− Na początku myśleliśmy sobie – „co za katastrofa!” Pod względem technicznym nie był na najwyższym poziomie, a do tego popełniał wiele błędów taktycznych. Jasne, miał tylko 18 lat, ale naprawdę czuliśmy, że nie jest w stanie rywalizować na tym poziomie – powiedział Martinez.

− Jego rozwój był potem wręcz brutalny. Zawsze powtarzam, że różnica między III a I ligą nie jest aż tak wielka. To sprowadza się do dostosowania się do rytmu i tempa gry – podsumował Hiszpan.

Od momentu swojego debiutu w pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec, Alphonso Davies rozegrał łącznie 107 spotkań dla Bayernu, zaś jego dorobek w tym czasie to 5 bramek oraz 18 asyst. Ponadto razem z kolegami Kanadyjczyk zdobył w tym czasie 10 tytułów.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)05.02.2022 12:02
Rozwija się bardzo fajnie, ale braki wciąż ma i musi pracować nad techniką, ustawianiem i koncentracją.
04.02.2022 10:18
Na szczęście taka perełka z niego wyszła. Oby bez dolegliwości wrócił na boisko i grał jak w Lizbonie.
03.02.2022 17:55
To że wziął się za siebie to jedno ale jednak talent trzeba mieć, a on go ma. Inaczej nie dał by rady. Powiem szczerze że też wątpiłem z niego ale tak jak wielu pozytywnie się zaskoczyłem:)
03.02.2022 14:21
Talenty z Kanady czy USA - w przeciwieństwie do tych z Meksyku - trzeba dużo nauczyć. Na szczęście Davies wziął się za siebie i udowodnił, że nadaje się do gry w Bayernie.
03.02.2022 12:45
Przeskok z MLS do BL to ogromna różnica pod każdym względem. Młody zawodnik w obcej kulturze na innym kontynencie musi otrzymać czas żeby dostosować się i nadrobić zaległości. Jak widać na przykładzie Daviesa, warto.