Mane z remisem, Cancelo z 3 punktami

W ubiegły poniedziałek (12 czerwca) rozpoczęła się ostatnia przerwa reprezentacyjna w ramach kończącego się nieuchronnie sezonu 2022/2023.

W nadchodzących dniach będziemy świadkami wielu ciekawych i niezwykle interesujących spotkań – mowa nie tylko o sparingach, ale i pojedynkach Ligi Narodów, czy też potyczkach w ramach eliminacji do mistrzostw Europy.

Wczoraj mogliśmy oglądać w akcji kilku zawodników rekordowego mistrza Niemiec. Podczas gdy Maroko mierzyło się z Republiką Południowej Afryki, to Senegal rywalizował z Beninem. Swoje pierwsze starcie rozegrali też Portugalczycy, którzy podejmowali Bośnię i Hercegowinę.

Republika Południowej Afryki 2:1 (2:0) Maroko

Maroko z pewnością nie będzie dobrze wspominać ostatniego pojedynku w ramach eliminacji do Pucharu Narodów Afryki. Koniec końców podopieczni Walida Regraguia ponieśli porażkę 1:2 z Republiką Południowej Afryki, która wykazała się większą skutecznością.

O wielkim pechu może z kolei mówić Noussair Mazraoui, który doznał kontuzji i opuścił boisko w 41. minucie meczu…

Benin 1:1 (0:1) Senegal

Punkty stracili również piłkarze senegalskiej drużyny narodowej, którzy zremisowali tylko 1:1 z Beninem w ramach eliminacji do Pucharu Narodów Afryki.

Jedyny reprezentant Bayernu w reprezentacji Senegalu, czyli Sadio Mane, rozegrał pełne 90 minut i pokazał się z dobrej strony. W najbliższy wtorek Senegalczycy zagrają z kolei w meczu towarzyskim z Brazylią. Początek tego starcia zaplanowano o 21:00.

Portugalia 3:0 (1:0) Bośnia i Hercegowina

Zwycięstwo z kolei odnieśli Portugalczycy, gdzie wyróżnić możemy jednego zawodnika Bayernu – Joao Cancelo (pierwotnie jest graczem FCB do końca czerwca bieżącego roku). Portugalczycy pewnie ograli Bośnię i Hercegowinę 3:0, zaś defensor bawarskiego klubu rozegrał pełne 90 minut.