DieRoten.pl

Mai: Chcę pewnego dnia grać dla Bayernu

20.07.2021, 09:01:41
FotoOlimpik

Na początku letniego okienka transferowego kierownictwo sportowe Bayernu podjęło decyzję o wypożyczeniu kilku zawodników pierwszej i drugiej drużyny Bayernu.

Wśród nich znalazł się między innymi Lukas Mai, który został wypożyczony do drugoligowego Werderu Brema do końca bieżącego sezonu 2021/22.

Jakiś czas temu niemiecki stoper udzielił obszernego wywiadu dla niemieckiego dziennika „Bild”, w którym odniósł się między innymi do swojego wypożyczenia, możliwości gry u boku Topraka oraz chęci gry pewnego dnia w pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec.

− Historia z wypożyczeniem Marco Friedla pokazuje, że wypożyczenie może pomóc młodemu piłkarzowi. Moim celem jest pewnego dnia grać w pierwszej drużynie Bayernu Monachium − powiedział Mai.

− Każdy wie, że Werder to wielki klub. Oglądałem derby z HSV. Kiedy zadzwonili z Bremy, nie musiałem się zastanawiać dwa razy. Jako zawodnik czujesz się niczym w domu w klubie z takimi tradycjami − mówił dalej.

− Możliwość gry u boku Topraka to coś wyjątkowego, mogę się od niego wiele nauczyć. To dla mnie zaszczyt. Jestem w stałym kontakcie z Suele i Hummelsem. Pogratulowali mi i powiedzieli: Wracaj szybko do 1. Bundesligi! − podsumował Lukas Mai.

Lukas Mai będzie reprezentował barwy Werderu Brema do końca czerwca 2022 roku, po czym powróci do Monachium, jako że bremeńczycy nie zapewnili sobie żadnej opcji wykupu niemieckiego defensora.

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)20.07.2021 23:15
Bardzo szkoda że 2 lata wcześniej nie trafił na wypożyczenie. No ale stało się. Niech gra jak najlepiej w Werderze i pomoże wrócić mu do BL. Może wtedy wróci do Monachium i dostanie swoją szansę.
20.07.2021 22:45
Liczyłem że już w nadchodzącym sezonie dostanie szansę i powiem szczerze, nie wiem czemu tak się nie stało.
20.07.2021 14:11
Dziwne, że jeszcze go trzymamy. Oczywiście może wystrzelić, lecz są też inne chłopaki, którzy też mogą wystrzelić. Nie wiem ile lat jeszcze będziemy go wypożyczać
20.07.2021 12:27
Ma potencjał, szkoda, że w Monachium nie chcą dać mu poważnej szansy.
20.07.2021 11:20
przynajmniej będzie grał (powinien) a to najważniejsze.za rok Niki pójdzie za free i Mai wróci jako gotowy następca. i tańszy następca. i -prawie- wszyscy będą zadowoleni.
20.07.2021 09:10
To już raczej science fiction, ale z drugiej strony nie każdy wystrzeliwuje jak z procy takim wieku. Taki Van Dijk odpalił bliżej 30 ;)