Lewy pisze historię

Dzięki fenomenalnemu występowi w dzisiejszym pojedynki Bayernu Monachium i VfL Wolfsburg napastnik gospodarzy Robert Lewandowski zapisał się na kartach historii Bundesligi. Polak na Allianz Arena pojawił się dopiero w drugiej połowie, jednak nie przeszkodziło mu to w zdobyciu aż pięciu goli. Jeszcze większe słowa uznania należą się Lewemu za to, iż dokonał tego w zaledwie dziewięć minut.

Bawarczycy to spotkanie wygrali 5:1, a wszystkie gole dla FCB padły dopiero po zmianie stron i każda była autorstwa Lewandowskiego. Snajper Bawarczyków na listę strzelców wpisywał się kolejno w 51., 52., 55., 57. i 60. minucie spotkania. Pierwsze 45 minut idą zatem w zapomnienie, pomimo iż to Wilki prowadziły po trafieniu w 26. minucie Daniela Caliguriego.

Jednak w tym momencie kluczowe jest osiągnięcie Roberta, bowiem jego pierwsze trzy trafienia są najszybszym hat-trickiem w historii Bundesligi. Pobił tym samym wyczyn Michaela Tooniesa, który grając dla MSV Duisburg w 1991 roku trafił do siatki Karlsruher SC w 11., 12. i 16. minucie potyczki. Oznacza to, że jest lepszy od swojego poprzednika o 60 sekund.

Poniżej pełna lista rekordu Lewandowskiego:
1. Najszybszy hat-trick w historii Bundesligi
2. Najszybciej strzelone 4 bramki w historii Bundesligi
3. Najszybciej strzelonych 5 goli w historii Bundesligi
4. Lewandowski jako jedyn w historii piłkarz z ławki strzelił pięć goli
5. Po raz ostatni podobny wyczyn miał miejsce 24 lata temu za sprawą Michaela Tonniesa
6. Lewandowski jest dopiero 14. zawodnikiem w historii Bundesligi, któremu udało się zdobyć pięć bramek w jednym spotkaniu. Tylko Gerdowi Mullerowi udało się powtórzyć te osiągnięcie (4 razy)