DieRoten.pl

Lewandowski: Ostatnie miesiące w Bayernie były trudne

fot. Shutterstock.com\Saolab Press
Reklama

Latem zeszłego roku, klub ze stolicy Bawarii po wieloletniej przygodzie opuścił Robert Lewandowski, który strzelił dla FCB łącznie 344 gole.

Saga transferowa z Robertem Lewandowskim w roli głównej ciągnęła się przez kilka tygodni, ale koniec końców Polak został ostatecznie sprzedany do Barcelony, która razem z bonusami zapłaciła za „Lewego” około 50 milionów euro.

Przy okazji najnowszego wydania tygodnika „Sport Bild”, 34-letni snajper odniósł się do swojego odejścia z Bayernu w lipcu 2022 roku. Reprezentant Polski nie ma wątpliwości, że jego pożegnanie wiązało się wówczas z wieloma emocjami, lecz obecnie myśli już tylko o tym, co dobre.

− Klub ma swoje cele i strategie, rozumiem to. Musiałem też pomyśleć o sobie, bo wiem, że na boisku mogę jeszcze wiele osiągnąć. Wiele osób zastanawiało się, czy podjąłem właściwą decyzję w tym sezonie – powiedział Lewandowski.

− W przyszłym sezonie nie będzie już takich pytań. Mogę spojrzeć na siebie w lustrze. Ostatnie miesiące w Bayernie były trudne. Moje odejście wiązało się z wieloma emocjami, ale dziś myślę tylko o tym, co dobre – podsumował Robert Lewandowski.

Jako zawodnik rekordowego mistrza Niemiec, Robert wystąpił w 375 oficjalnych meczach o stawkę (licząc wszystkie rozgrywki krajowe i europejskie). Jego robiący ogromne wrażenie dorobek w tym czasie to 344 bramki, 72 asysty oraz 19 tytułów.

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...