DieRoten.pl
Reklama

Koniec rundy jesiennej dla FCB II

fot.
Reklama

Jeśli mowa o wszystkich męskich zespołach Bayernu (od pierwszej drużyny do ekipy U-17), to zawodnicy zakończyli już zmagania w rundzie jesiennej.

W ubiegły weekend swój ostatni mecz w tym roku kalendarzowym rozegrali podopieczni Michaela Hartmanna, którzy od początku sezonu znajdują się w bardzo wysokiej formie (Bayern U-17 na pożegnanie z 2022 rokiem pokonał ostatnio Unterhaching U-17 aż 6:1).

Jeśli zaś mowa o drugiej drużynie FCB, to podopieczni Holgera Seitza w ostatnim starciu rundy jesiennej (3 grudnia) zostali pokonani 3:2 przez Viktorię Aschaffenburg.

Z kolei kilka dni temu, Timo Kern i spółka ukończyli serię badań oraz testów wytrzymałościowych w centrum wydajnościowym przy Saebener Strasse, co było niezbędne przed przygotowaniem planów treningowych dla wszystkich piłkarzy, jako że czeka ich teraz wielotygodniowa przerwa od rywalizacji w bawarskiej lidze regionalnej.

− Na podstawie wyników przekażemy chłopcom plan na dni wolne, aby mogli rozpocząć przygotowania jeszcze lepiej niż zakończyli rok – powiedział trener Seitz.

− Ta kilkutygodniowa przerwa w treningach jest w porządku, aby dać ciałom i umysłom zawodników potrzebną regenerację. Chłopcy trenowali tydzień w tydzień od czerwca. To już jest wielkie obciążenie fizyczne – podsumował Holger Seitz.

Przerwa zimowo-świąteczna w przypadku drugiej drużyny Bayernu potrwa do 9 stycznia 2023 roku. Zgodnie z terminarzem, swój pierwszy mecz o stawkę, piłkarze Seitza rozegrają 24 lutego przeciwko obecnym liderom bawarskiej ligi regionalnej, czyli SpVgg Unterhaching.  

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...