DieRoten.pl
Reklama

Konferencja: Kadra narodowa? Skupiam się na moim zespole

fot.
Reklama

Już jutro wieczorem o 18:30 na Schueco Arena w Bielefeld odbędzie się pojedynek w ramach czwartej kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy Bayernem Monachium a ekipą Arminii Bielefeld..

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej trener monachijczyków – Hansi Flick – odpowiadał na przeróżne pytania zgromadzonych na sali dziennikarzy. Jak zwykle nie mogło zabraknąć pytań o stan zdrowia poszczególnych graczy, czy też spraw związanych z klubem.

W nadchodzącym starciu rozgrywek niemieckiej Bundesligi, szkoleniowiec FCB będzie zmuszony radzić sobie bez co najmniej trzech kontuzjowanych zawodników i mowa jest o Tanguyu Nianzou, który boryka się z kontuzją uda, Leroyu Sane (kontuzja kolana) oraz Chrisie Richardsie (problemy mięśniowe).

Podczas rozmowy z dziennikarzami 55-latek odniósł się m. in. do Jamala Musiali, możliwości objęcia kadry narodowej czy też pracy juniorów. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia trener rekordowego mistrza Niemiec, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy wszystkich chętnych do lektury!

Hansi Flick na temat:

…wracających kadrowiczów:

„…Nie widziałem jeszcze wszystkich piłkarzy, którzy już wrócili. Lucas, Pavard, Tolisso, Coman, Lewandowski i Alaba odpoczywali wczoraj. Dziś będziemy trenować w 3 grupach, ponieważ mamy też graczy, którzy grali wczoraj w Pucharze.”

…Arminii Bielefeld:

„…Pod wodzą Uwe Neuhausa, Bielefeld posiada bardzo zorganizowany zespół, z kilkoma dobrymi piłkarzami. Spodziewam się bardzo ciekawego i ekscytującego meczu.”

…debiutantów:

„…Mogliście zobaczyć wczoraj, że nasi młodzi piłkarze także potrafią się pokazać. Jednakże celem jest, aby U-23 skupiło się na III Lidze. Nowi piłkarze również zagrali dobrze, nawet jeśli nie wszystko funkcjonowało w 100%. Mamy teraz dobre alternatywy.”

…Angelo Stillera:

„…Angelo zagrał bardzo dobrze i z pewnością odegrał kluczową rolę w zdobyciu przez Bayern II mistrzostwa III Ligi w poprzednim sezonie. Wykonał wczoraj dobrą robotę i nadal może pokazać na co go stać w U-23.”

…napiętego terminarza:

„…Zobaczymy dziś jak wygląda forma zespołu. Czeka nas napięty terminarz, ale mamy wystarczająco szeroką kadrę. W kwestii nowych piłkarzy, musimy jeszcze dopracować niektóre rzeczy. Teraz chodzi o wypracowanie automatyzmów i najlepsze wykorzystanie treningów.”

…Jamala Musiali:

„…Trzeba być ostrożnym. Jamal posiada ogromną jakość z piłką, radzi sobie świetnie w pojedynkach. Musi poprawić swoją stabilność fizyczną, ale ma dopiero 17 lat. To jeden z naszych najlepiej zaawansowanych juniorów. Musi kontynuować swoją drogę.”

…juniorów w pierwszym zespole:

„…To ważne, że nasi juniorzy trenują z nami. Trenując z tak dobrymi piłkarzami, automatycznie stajesz się lepszy. Kiedy i czy chłopcy grają - zależy od sytuacji. Jamal to dobra alternatywa w ofensywie. Obecnie widzę go z nami w kadrze. Skupiamy się na jego rozwoju.”

…obecnej sytuacji ws. pandemii:

„…Nikt z nas nie wie, co się wydarzy. Musimy jednak trzymać się wszystkich wytycznych i przestrzegać wszelkie zasady. To nasz obowiązek, aby tego przestrzegać i chronić osoby z zagrożonej grupy.”

…kontroli obciążenia:

„…Musimy to analizować z meczu na mecz i patrzeć na kondycję poszczególnych zawodników. Wszyscy musimy współpracować, sztab trenerski, sztab medyczny i piłkarze. Chcemy grać naszą piłkę i dalej wdrażać nasze pomysły. Jest to możliwe tylko w 100%. Jeśli ktoś nie może dać 100%, ktoś inny musi grać.”

…pozycji szóstki:

„…Ustawianie się jest kluczowe, zarówno mając piłkę u nogi, jak i grając przeciwko niej. Marc miał wczoraj niewiele z posiadania. Popracujemy nad tym. Można było jednak dostrzec, że technicznie jest bardzo silny. Damy wszystkim zawodnikom czas, aby mogli oswoić się ze swoimi pozycjami.”

…Fiete Arpa:

„…Dla Arpa obecnie U-23 jest pierwszym zespołem. Fiete zdaje sobie sprawę, jak cała reszta piłkarzy, że może się tam dobrze pokazać. Fiete to bardzo miły chłopak ze wspaniałą postawą. Mamy nadzieję, że rozwinie się tam tak, jak tego oczekujemy.”

…możliwości objęcia kadry narodowej:

„…Żyję teraźniejszością. Moja praca polega na przygotowaniu mojego zespołu. Sprawia mi to wielką radość. Jogi Loew wykonał bardzo dobrą pracę. W Bundeslidze musimy się upewnić, że wyszkolimy mu odpowiednich piłkarzy.”

Źródło: FCB.tv / FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...