DieRoten.pl
Reklama

Konferencja władz: Bayern mocno uderza w media!

fot.
Reklama

Rzadko kiedy zdarza się, aby mistrzowie Niemiec organizowali dla prasy konferencję z udziałem prezydenta Uliego Hoenessa, prezesa Karla-Heinze Rummenigge oraz dyrektora sportowego Hasana Salihamidzica.

Jako ciekawostkę można nadmienić, iż po raz ostatni "Bawarczycy" zorganizowali taką konferencję prasową ponad rok temu, kiedy to władze klubowe zaprezentowały nowego trenera, po tym jak zwolniony został Carlo Ancelotti – wówczas zaprezentowano Juppa Heynckesa.

Za nami konferencja prasowa z udziałem władz bawarskiego klubu. Krótko mówiąc – działo się! Materiał jest bardzo obszerny, dlatego też na ten moment postaramy się krótko streścić czego dotyczyła konferencja prasowa, po czym później opracujemy wszystko i spiszemy w wypowiedziach.

Ogółem rzecz biorąc cała trójka uderzyła w media zarzucając im, że tworzą niestworzone historyjki, które następnie działają na szkodę klubu. Włodarze monachijskiego klubu wzięli też w obronę chociażby takich zawodników jak Manuel Neuer oraz Jerome Boateng, którzy od pewnego czasu są obiektem krytyki z różnych stron.

Klub nie zamiarza już stać obojętnie i przyglądać się pojawiającym się w mediach oskarżeniach. Mistrzowie Niemiec pragną bronić klubu i piłkarzy. Bayern co prawda nie zrzuca winy słabej gry na media, ale oczekuje normalnego traktowania i przedstawiania faktów, a nie plotek.


Karl-Heinz Rummenigge na temat:

...krytyki zawodników Bayernu: „Spotkaliśmy się razem w poniedziałek po meczu z Holendrami. To co przeczytaliśmy w prasie było atakiem na indywidualnych piłkarzy, zwłaszcza na graczy Bayernu Monachium. Godność ludzka jest nienaruszalna! Nie będziemy już tego tolerować i akceptować w Bayernie!”

...Manuela Neuera: „To co przeczytałem na temat Neuera… Manuel był wybierany czterokrotnie najlepszym bramkarzem na świecie pod rząd. On stworzył swój własny styl gry. To co przeczytałem także na temat Boatenga i Hummelsa… Wszystko wskazuje na to, że Ci wszyscy piłkarscy eksperci nie są już świadomi godności i przyzwoitości.”

...Francka Ribery’ego: „To samo tyczy się Arjena oraz Francka. Przez dekadę przyczynili się do faktu, że Bayern jest teraz gwiazdą w świecie futbolu. Chciałbym Wam przypomnieć, że obaj wygrali wszystko. Debata odnośnie ich wieku jest lekceważąca i polemiczna!

...ogólnej krytyki Bayernu: „Chciałbym Wam przypomnieć, że Niemcy wygrali Mundial w 2014 roku w dużej mierze dzięki piłkarzom Bayernu. Trzy tygodnie temu wszystko było dobrze, a teraz po 4 meczach bez zwycięstwa świat się zapadł? Nie ma żadnego powodu, aby po prostu tak traktować ten zespół.

...reakcji klubu na doniesienia prasowe: „Nie pozwolimy już na to. Wystosowaliśmy już list do grupy Springera (Bild), aby zaprzestali tego co robią. Chodzi o ich fałszywe informacje względem operacji Tolisso oraz plotek związanych z Sancho z BVB. Będziemy bronić swoich zawodników, piłkarzy i trenera.

...kontuzji Neuera i jego powrotu: „Neuer był kontuzjowany przez rok. Cały rok! Oczywiście nie wyglądał za dobrze w tych dwóch meczach kadry, ale po roku kontuzji zostać poddanym takiej krytyce? To szaleństwo. Nie jest na swoim najlepszym poziomie od lat i wiemy o tym, ale tutaj potrzebna jest sprawiedliwa krytyka.

Uli Hoeness na temat:

...sprzedaży Juana Bernata: „Pozwólcie, że coś Wam powiem. Kiedy graliśmy w Sevilli, Juan Bernat był odpowiedzialny w pojedynkę za to, że zostaliśmy niemalże wyeliminowani z Ligi Mistrzów. Już wtedy zdecydowaliśmy, że zostanie sprzedany.”

...swojej krytyki Oezila: „Chciałem tylko ograniczyć temat do sportu i jego występów. Dobór słów być może nie był właściwy. Mówiłem to pod wpływem emocji. Podobnie było w przypadku Bellarabi’ego. Nie powinienem nazwać go ‘chorym psychicznie piłkarzem’.

...Manuela Neuera i jego krytyki: „Hitzfeld powiedział mi kiedyś, że jeśli zawodnik jest kontuzjowany przez pół roku, to potrzebuje tyle samo czasu, aby wrócić na swój dawny poziom. Neuer był kontuzjowany przez rok. Oczywiście nie możemy czekać tak długo, jednakże jeśli nie wychodzi mu przez 4 czy 5 tygodni, to nie jest to jakiś fundamentalny problem.”

...krytyki Bayernu: „Największy klub w Niemczech musi teraz odnieść się do tego co się ostatnio dzieje. Widziałem gdzieś, co się piszę na temat Jogiego Loewa. Głównie pisano, że musi odejść. Przecież przez ponad 10 lat całowano go po stopach, a teraz nagły zwrot.”

...ogólnej reakcji Bayernu: „Nasz klub ponownie pojawi się w mediach jako jednostka publiczna. Nie doświadczyliście tego przez dłuższy okres. Będziemy kwestionować wszystko i nie pozwolimy już na publikowanie pozbawionych szacunku informacji. Taka jest nasza wiadomość.”

...postawy prasy: „Podejście prasy do tych tematów jest jakimś żartem! Będziemy krytyczni wobec naszych zawodników, ale nie będziemy akceptować tego pozbawionego szacunku omówienia prasowego. Nie mogę po prostu zobaczyć swojej drużyn na treningu? Nawet o tym musicie pisać? Że oglądam trening swojej drużyny? Co za żart!”

Hasan Salihamidzic na temat:

...krytyki mediów: „Znowu zaczniemy wygrywać, ale kwestionować pracę całego klubu, to nie tak działa. Zostałem oskarżony, że nie wspieram Niko. Niko doskonale wie, że stoję za nim murem. Nie jesteśmy bandą dzikusów, to nie dżungla. To co się wydarzyło jest pozbawione szacunku i skandaliczne.”

...poparcia dla Kovaca: „Na początku graliśmy dobrze, potem przyszedł okres kilku słabych tygodni. Nie zamierzamy z tego powodu potępiać Kovaca. Przypomnijcie sobie jak wy dziennikarze chwaliliście nas na początku, po czym teraz nagle się zmieniliście. Nie przejdziemy obojętnie wobec tego. Jesteśmy bardzo krytyczni wobec siebie, ale nie wyciągamy wszystkiego do prasy.”

...zawodników Bayernu: „Nasi piłkarze są samokrytyczni, nie można w ten sposób kwestionować pracy całego klubu. Zawsze będę bronił swoich zawodników i naszego trenera. Wszystko ma swoje granice.”

...krytyki ze strony Effenberga: „Stefan Effenberg pracuje dla TV, ja pracuje dla Bayernu. Nie łączy się futbolu z polityką. Oskarżano mnie, że nie wspieram Niko Kovaca. Jak to? Każdy wie, że stoję za nim murem. Nie musimy się całować każdego dnia dla zadowolenia innych.”

...raportów prasy odnośnie kryzysu FCB: „Po raz kolejny powtarzam, ale nie można w taki sposób kwestionować pracy całego klubu. Znowu zaczniemy wygrywać. Byłem przerażony jak prymitywne i pozbawione szacunku były te wszystkie doniesienia prasowe. Będę bronił naszej drużyny!”

Źródło: FCB.tv
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...