Kompromitacja we Frankfurcie!

Kompromitacja - tak można określić mecz we Frankfurcie, w którym FC Bayern prowadził do 87. minuty 1:0 po golu Miroslava Klose (7.), by po ostatnim gwizdku schodzić z boiska w roli przegranych. Najpierw po karygodnym błędzie Davida Alaby do remisu doprowadził Tsoumou (87.), zaś dwie minuty później ten sam zawodnik nie upilnował Fenina, który zapewnił 3 punkty Eintrachtowi (89.). Tym samym Bawarczycy już po tej kolejce mogą stracić fotel lidera na rzecz rywali, z którymi walczy o mistrzowską paterę.

Louis van Gaal zrobił tylko jedną zmianę w porównaniu do meczu z SC Freiburg. Do składu wrócił Bastian Schweinsteiger, który zajął miejsce Ivicy Olica. Chorwat wypadł z kadry meczowej po doznanym w ostatnim momencie urazie.

Początek spotkania rozpoczął się po myśli przyjezdnych. Mark van Bommel posłał doskonałą piłkę w pole karne, która na klatkę piersiową przyjął Klose i w świetnej sytuacji pokonał bramkarzach Eintrachtu (7.).

Z każdą kolejną minutą - ku zaskoczeniu - to gospodarze przejmowali inicjatywę i stwarzali coraz gorźniejsze okazje. Były one prowadzone przede wszystkim lewą stroną, gdzie Alaba i Danijel Pranjić byli łatwymi przeciwnikami dla podopiecznych Michaela Skibbe.

Przed przerwą bliski wyrównania był Jung, którego dośrodkowanie zamieniło się w strzał i Hans Joerg Butt miał wielkie problemy z przeniesieniem futbolówki nad poprzeczką. Również Caio z rzutu wolnego próbował zaskoczyć bramkarza FC Bayern, ale na szczęście dla przyjezdnych piłka minęła słupek bramki.

Druga połowa miała identyczny przebieg. Eintracht rozgrywał piłkę, zaś bezradni piłkarze Bayernu mogli się tylko temu przyglądać. Taka sytuacja sprawiła, że Van Gaal postanowił ściągnąć z boiska Pranjica, którego miejsca zajął Anatolij Tymoszczuk. I to Ukrainiec miał doskonałą sytuację, aby zapewnić Bayernowi wygraną. Tymo po podaniu od Arjena Robbena wyszedł sam na sam z Oką Nikolovem, jednak bramkarz Eintrachtu wygrał pojedynek z Anatolijem i zatrzymał futbolówkę.

W końcówce spotkania Daniel van Buyten zderzył się głowami z rywalem i musiał zejść z boiska. Van Gaal delegował do gry Hamita Altintopa, a na środek obrony cofnięty został Tymoszczuk. Niestety dwie akcje w końcówce meczu sprawiły, że najpierw po olbrzymim błędzie Alaby wprowadzony Tsoumou doprowadziłdo remisu (87.), zaś chwilę później 3 punkty gospodarzom zapewnił Fenin (89.). Tym samym skończyła się passa FCB 19 meczów bez porażki...

Eintracht Frankfurt - FC Bayern 2:1 (0:1)

Eintracht Frankfurt: Nikolov - Jung, Chris, Russ, Spycher (Tsoumou 83) - Schwegler - Heller (Korkmaz 79), Caio (Fenin 74), Meier, Köhler - Halil Altintop

FC Bayern: Butt - Lahm, Van Buyten (Hamit Altintop 80), Badstuber, Alaba - Robben, Van Bommel, Schweinsteiger, Pranjic (Tymoshchuk 65) - Klose, Müller

Rezerwowi: Rensing, Contento, Görlitz, Ekici
Sędzia: Michael Weiner (Giesen)
Widzów: 51,500
Bramki: 0-1 Klose (6), 1-1 Tsoumou (87), 2-1 Fenin (89)
Żółte kartki: - / Klose, Badstuber