DieRoten.pl

Kimmich: Sane zawsze się starał

03.10.2023, 12:10:47
Ł. Skwiot/skwiot.pl

Przy okazji dzisiejszego spotkania Bayernu z FC Kopenhagą w Champions League, wczoraj odbyła się konferencja prasowa z udziałem Thomasa Tuchela.

Zanim jednak na pytania odpowiadał trener monachijczyków, swoje zdanie wyraził również grający w środku pola Joshua Kimmich, którego poproszono m. in. o kilka słów nt. Leroya Sane. Obecny kapitan FCB pochwalił skrzydłowego przede wszystkim za konsekwencję z jaką prezentuje się on na boiskach w tym sezonie oraz jego starania.

Jak można było się spodziewać, nie zabrakło również pytań o obecną formę „Bawarczyków”, która od tygodni podlega ożywionej dyskusji w mediach – zawodnikom Bayernu zarzuca się chociażby prezentowania dwóch różnych obliczy w meczach z topowymi rywalami.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia 28-latek, to poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Joshua Kimmich na temat:

…drużyny Bayernu:

„…Mały skład ma wady i zalety. Każdy zawodnik zdaje sobie sprawę, że jest potrzebny. Ważne jest, abyśmy mieli wszystkich na pokładzie. Zależy nam na tym, by wszyscy zawodnicy byli w formie. Jeśli wszyscy gracze są sprawni, to wystarczy. Jeśli mamy trzech kontuzjowanych środkowych obrońców, jak w meczu z Muenster, to jest ciężko. Ale i z tym sobie dobrze poradziliśmy”.

…formy Sane:

„…Zawsze się starał. Jest bardzo silny fizycznie. Imponująca jest konsekwencja, z jaką wychodzi na boisko. Nagradza się za ciężką pracę. W przeszłości pokazał też, na co go stać. W tej chwili robi to co 3 dni, co jest dla nas najlepsze. Nawet w fazach, gdy sprawy nie idą tak dobrze, pokazuje, że ma wyjątkowe umiejętności. Obecnie pokazuje radość z gry, która jest zaraźliwa i chcesz grać razem z nim. Mam nadzieję, że będzie tak przez długi czas!”

…oczekiwaniach na mecz:

„…Wczesny gol jest zawsze dobry, zauważyliśmy to również w DFB Pokal. Jesteśmy ostrzeżeni, wiemy, że Kopenhaga jest bardzo silna u siebie i ma dobry bilans. To nie będzie łatwe spotkanie. Przygotujemy się najlepiej jak potrafimy i postaramy się wygrać”.

…wpływu murawy na grę:

„…Zawsze miło jest grać na dobrym boisku. Ale powinniśmy też być w stanie zagrać dobry mecz na niezbyt dobrej murawie”.

…formy Bayernu:

„…Nie mamy zbyt wielu kontuzjowanych zawodników, brakuje Serge'a, Matthijsa i Manuela. W związku z tym czujemy, że jesteśmy w dobrej sytuacji. Nie mam wrażenia, że jesteśmy w gorszej fazie. Myślę, że jesteśmy w dobrej formie”.

…bramek FCB z rzutów rożnych:

„…Zawsze jestem szczęśliwy, kiedy strzelamy gole i wygrywamy. To działało dobrze w ciągu ostatnich kilku tygodni, mam nadzieję, że tak będzie dalej. Nie zmieniliśmy zbyt wiele”.

…zespołu Kopenhagi:

„…Z Bundesligi znamy Mohameda Elyounoussiego. Analizę wideo przeprowadzimy dziś i jutro. Wiemy, że Kopenhaga jest bardzo silna u siebie, nie przegrała meczu u siebie w ostatniej fazie grupowej. W związku z tym musimy się dobrze przygotować”.

…boiska na Parken:

„…Słyszałem, że boisko nie jest zbyt dobre, przyjrzyjmy się mu teraz podczas treningu”.

…pierwszej połowy z Lipskiem:

„…Nie zagraliśmy dobrze przeciwko Lipskowi w pierwszej połowie, zaprosiliśmy przeciwnika prostymi błędami. To nie może nam się przydarzyć jutro. Musimy być skoncentrowani przez 90 minut i wykonywać swoją pracę, a wtedy wygramy mecz”.

…umowy Boatenga:

„…To nie jest nasz temat, nie my o tym decydujemy. Wielu z nas wygrało z nim wiele tytułów. Byłem szczęśliwy widząc go ponownie. O tym, co zostanie ostatecznie rozstrzygnięte - nie nam decydować”.

źródło: FCB.de / FCB.tv

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)04.10.2023 12:00
Obecny sezon Sane jest bardzo pozytywny ale z tym, że „zawsze się starał” to już bym nie przeginał.
#MiaSanMia
03.10.2023 20:38
Sane. Tez sezon będzie jego.
03.10.2023 20:35
Najwyższy czas by Kimmich zaczął grać na miarę swoich umiejętności.
03.10.2023 16:42
Leroy jest fenomenalny.