Khedira: Mecz z Ajaxem nie może być wymówką

Kilka dni temu, Bayern Monachium mierzył się na własnym podwórku z drużyną Unionu Berlin w ramach 22. kolejki niemieckiej pierwszej Bundesligi.

Jak już doskonale wiemy, podopieczni Juliana Nagelsmanna pokazali się z bardzo dobrej strony i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo 3:0, dominując swoich rywali ze stolicy Niemiec.

Z kolei tuż po ostatnim gwizdku, tradycyjnie już na pytania dziennikarzy w strefie mieszanej odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów. W przypadku Unionu, swoje zdanie na temat porażki  „Bawarczykami” przedstawił Rani Khedira, który zaznaczył, że nie może wraz z kolegami traktować ich poprzedniego meczu z Ajaxem jako wymówki.

− Nie można używać meczu z Ajaxem w tygodniu jako wymówki. Kiedy jedziesz do Monachium, musisz po prostu być bezczelny. W pierwszej połowie po prostu tego nie zrobiliśmy – powiedział Khedira.

− Zwykle stoimy za aktywną obroną do przodu. Szczególnie w pierwszej połowie byliśmy zbyt głęboko, zbyt pasywnie i może trochę zastraszeni, to nas zgubiło – dodał.

Swoje stanowisko przedstawił również Robin Knoche, który miał już niejednokrotnie okazję grać przeciwko Bayernowi na Allianz Arenie.

− Kiedy dostajesz tutaj piłkę, musisz lepiej się asekurować, może próbować grać swoje. Nie udało nam się wprowadzić na boisko naszego stylu gry. W innych meczach w tym roku graliśmy znacznie lepiej – podsumował Robin Knoche.

Źródło: Union