DieRoten.pl

Kalle: Nagelsmann to młody trener, trzeba mu dać czas

24.04.2022, 10:48:08
FotoOlimpik

Z dniem 1 lipca 2021 roku w klubie ze stolicy Bawarii doszło do niemałej rewolucji, jeśli mowa o sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu Bayernu.

Podczas gdy z klubu odeszli Hansi Flick, Danny Roehl, Miroslav Klose i Hermann Gerland, to na ich miejsce do Bayernu trafili Julian Nagelsmann, Benjamin Glueck, Xaver Zembrod, Dino Toppmoeller oraz Dr Maximilian Pelka, czyli psycholog sportowy.

Jeśli mowa o nowym trenerze FCB, to wczorajszego wieczoru 34-latek sięgnął wraz ze swoim sztabem szkoleniowym po pierwszy w karierze tytuł mistrza Niemiec, co jak sam przyznał na konferencji – było dla niego wyjątkowym momentem. Ostatnio w rozmowie dla „Bild TV” na temat szkoleniowca Bayernu wypowiedział się Karl-Heinz Rummenigge, który podkreślił, że ten z racji na swój wiek potrzebuje czasu w Monachium.

− W zasadzie do grudnia wykonywał swoją pracę na najwyższym poziomie. Myślę, że w drugiej połowie sezonu podjęto jedną lub dwie decyzje, które warto było przedyskutować, dotyczące taktyki lub spraw ogólnych – powiedział Rummenigge.

− Ogólnie rzecz biorąc, to dobry, interesujący trener, który - miejmy nadzieję - zostanie w Bayernie na długo. Bo kiedy Bayern miał trenera z pewną ciągłością, to zawsze były to lata pełne sukcesów. To młody człowiek, który potrzebuje doświadczenia trenera – mówił dalej.

− To pierwszy naprawdę duży klub, po Hoffenheim i Lipsku, w którym już dobrze się sprawdził i gdzie standardy są bardzo wysokie. Dla FCB czasami nie wystarczy tylko tytuł mistrza kraju. Oczekują, że dotrą co najmniej do półfinału Ligi Mistrzów – dodał.

− Tego zabrakło w tym roku, odpadli z Villarreal. Oczywiście, to było rozczarowanie. Będzie musiał zostawić to za sobą. W przyszłym sezonie będzie musiał zaatakować ponownie. Musisz dać mu czas – podsumował Karl-Heinz Rummenigge.

Bilans Bayernu Monachium odkąd doszło do zmiany trenera, prezentuje się następująco: 33 zwycięstwa, 6 porażek oraz 5 remisów. W przypadku bilansu bramkowego mówimy o 138 strzelonych oraz 42 straconych golach.

źródło: Bild TV

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (15)25.04.2022 08:18
Myślałem, że więcej Bayern ugra w tym sezonie ale nie obwiniał bym tylko trenera. Kovac też przyszedł jako młody, który jeszcze miał się uczyć a rozpieprzył Bayern. Za Juliana tego mam nadzieję,że nie będzie. Teraz mam nadziej, ze będzie inaczej i Bayern zdominuję Europę.
24.04.2022 23:04
Ostatnio bardzo rzadko zgadzam się z Rummenigge, ale tym razem muszę przyznać mu rację. Nagelsmann dał przesłanki, by mieć nadzieję, iż jest w stanie wybudować wielki Bayern. Oczywiście limit błędów się wyczerpał.
24.04.2022 21:19
Dokładnie, już na eurowpierdol nie ma miejsca.
24.04.2022 14:51
Prawda jest taka że był to średni sezon ale nikt trenera za niego nie zwolni. W przyszłym sezonie poprowadzi Bayern ale wtedy musi być większy sukces, jeśli nie to będzie problem.
24.04.2022 14:29
Trenerowi w Bayernie dać czas, bo dopiero się uczy XD
Dobra jesień - Granie jak równy z równym z Freiburgiem i wygrana 2-1, a potem usilne tłumaczenie, że to ekipa z czołówki ligi, kompromitacja z M'gladbach, fatalny mecz otwarcia ligi z M'gladbach, jeszcze gorszy FC Köln i ciągłe straty punktów? To była ultra przeciętna jesień, a co najgorsze był to najlepszy okres Nagelsmanna w Bayernie
24.04.2022 14:19
Jasne że tak. Julkowi należy się druga szansa, choć ta porażka z Villareal niestety będzie się już za nim ciągnęła. Powiedzmy sobie szczerze, była to mała kompromitacja.
24.04.2022 13:27
Jeśli zarządowi zależy na sukcesie, to muszą dokładnie przeanalizować aktualną kadrę i dokonać wzmocnień, że dostarczyć trenerowi wystarczającą i jakościową grupę zawodników pozwalających na walkę na wszystkich sportowych frontach. Do roboty!
24.04.2022 11:46
Jak to się mówi "Każdy zasługuje na drugą szanse" i teraz zakładając hipotetycznie, jeśli przyszły sezon będzie taki sam jak obecny, to też uparcie będą go trzymać, bo ma długi kontrakt :) ? FCBM!
24.04.2022 11:34
Mnie również Julian trochę zawiódł ... mecze sparingowe nie zachwycały, wszystkie przegrane ale jak się zaczęła walka na poważnie to do końca listopada wyglądało to bardzo dobrze, za wyjątkiem tej wpadki, pogromu w PN ... od połowy grudnia/początku stycznia drużyna gra słabiej i to trwa praktycznie do teraz, nie ma często pressingu jak na jesieni czy za Flikca, gramy wolno, przewidywalnie, a zawodnicy tak jakby nie mieli "radości" i nie wiem co się stało. Miejmy nadzieję że wraz z nowym sezonem, nową kadrą (oby lepszą) zacznie wszystko ze sobą współgrać i zaczniemy grać znowu dobrą piłkę.
24.04.2022 11:25
Ma długi kontrakt z Bayernem i go wypełni. Teraz niech się popisze zarząd i wzmocni konkurencję w składzie, bo do grania na wielu frontach potrzeba bardziej jakościowej ławki.
24.04.2022 11:12
Jasne, że Julka nie ma co wywalać, wiele rzeczy musi naprawić. Zgadzam się również, że dla Bayernu czasem nie wystarczy już tytuł mistrza (co chyba zrozumiałe) i mam nadzieję, że o tę większą liczbę trofeów Nagelsmann również zadba.
24.04.2022 11:12
Byle nie za długo. Za rok będzie o jeden eurowpierdol za dużo. Ostatnia szansa przed nim.
24.04.2022 11:11
Wyciągnie wnioski, wzmocnią mu ławkę i powinno być dobrze. Zwolnienie go teraz byłoby najgorszą rzeczą jaką można zrobić.
24.04.2022 11:07
Dokładnie Karll dobrze mówi! Nagelsmann ma potencjał i obowiązkowo trzeba dać mu czas. Zobaczymy co przyniesie przyszły sezon.
24.04.2022 11:00
Dobrze Kalle mówi, ale przyszły sezon będzie już dla Nagelsmanna bez parasola ochronnego i albo obroni się albo nici z długiej współpracy.