DieRoten.pl

Kalle broni Nagelsmanna: To wciąż młody trener

02.10.2022, 13:04:46
FotoOlimpik

Mając na uwadze ostatnie tygodnie, na zawodników oraz trenera Bayernu Monachium spadła ogromna fala krytyki – oberwało się przede wszystkim Julianowi Nagelsmannowi.

Powodem krytyki są oczywiście niedawne rozczarowujące wyniki monachijczyków w Bundeslidze, którzy przed wygraną 4:0 z Bayerem 04 Leverkusen w ubiegły piątek, zremisowali 3-krotnie oraz ponieśli wstydliwą porażkę z Augsburgiem.

Mimo krytycznych głosów względem Nagelsmanna, w najnowszym wywiadzie dla „BR24” trenera mistrzów Niemiec w obronę wziął legendarny Karl-Heinz Rummenigge, który przez wiele lat miał okazję prowadzić bawarski klub jak prezes. Popularnie określany „Kalle” podkreślił, że prowadzenie tak wielkiego klubu jak FCB nie jest łatwe, zwłaszcza że Julian nadal jest młodym szkoleniowcem.

− Uważam, że jest on wielkim talentem trenerskim. Nie można jednak zapominać, że to bardzo młody trener, który wciąż musi zdobywać doświadczenie. Kiedy trenujesz zespół kalibru Bayernu Monachium, nie jest to takie łatwe – powiedział Rummenigge.

− Będziemy musieli również dać mu czas, którego potrzebuje. Przy czym muszę powiedzieć - czas oczywiście ma przynajmniej pośredni wpływ na to, że kosztował wysoką opłatę transferową [25 mln € - przyp. red.] – dodał.

Korzystając z okazji, Karl-Heinz Rummenigge odniósł się również do piątkowego zwycięstwa Bayernu Monachium nad Bayerem 04 Leverkusen.

Trzeba powiedzieć, że Bayern zagrał bardzo skoncentrowany i dobrze zwłaszcza w pierwszej połowie. Wykonali pierwszy krok do wyjścia z mini kryzysu – podsumował Karl-Heinz Rummenigge.

źródło: BR24

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)03.10.2022 08:46
Tak jak wszyscy po bardzo kiepskiej końcówce poprzedniego sezonu zapomnieli o świetnej pierwszej części, tak teraz wszyscy zapomną o kiepskim początku jeśli będzie świetna końcówka.
03.10.2022 08:12
Na pewnym poziomie to nie jest usprawiedliwienie. Wskoczył na głęboką wodę to ma w niej pływać i tyle.
02.10.2022 23:48
Zobaczymy na wiosnę.
02.10.2022 21:47
02.10.2022 15:43
Jest załamanie formy ale po ostatnim meczu widać, że coś zaczęło się dobrego dziać. Oby to tylko początek pięknej serii wygranych Bayernu.