Juventus wygrywa

Cztery dni przed cwierćfinałowym rewanżem z Bayernem Monachium w ramach Champions League Juventus Turyn pokonał w ligowym spotkaniu Pescarę 2:1. Stara Dama prowadzi w ligowej tabeli z przewagą dziewięciu punktów nad drugim miejscem na siedem kolejek przed końcem rozgrywek we Włoszech.

Antiono Conte w dzisiejszym spotkaniu dał odpocząć trzonowi swojej drużyny. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędzili m.in Andrea Pirlo, Giorgio Chiellini, czy Andrea Barzagli. Gianluigi Buffon jest przeziębiony, ale jego występ w środę nie jest zagrożony.

Pomimo licznych zmian Juventus pewnie wygrał swoje spotkanie. W pierwszej połowie bramkarz Pescary Ivan Pelizzoli hamował zapędy ofensywne zawodników z Turynu. W 40. minucie Fabio Quagliarella trafił w słupek.

W drugiej połowie czar prysł. Po brutalnym faulu w polu karnym na Arturo Vidalu Giuseppe Rizzo otrzymał żółtą kartkę (72). Karnego na bramkę zamienił Mirko Vucinic (73). Zaledwie pięć minut później reprezentat Czarnogóry zdobył swoją drugą bramkę (78). Krótko przed końcem spotkania jedyną bramkę dla Pescary zdobył Emmanuel Cascione (83).

Sukces przyniósł również złe wieści dla ekipy z Turynu. W 29. minucie spotkania boisko z powodu kontuzji kolana musiał opuścić Sebastian Giovinco. Jego występ w środowym spotkaniu jest wątpliwy.