DieRoten.pl
Reklama

Hoffenheim nadal chce Chrisa Richardsa

fot. Fotolia
Reklama

Latem zeszłego roku pierwszy zespół rekordowego mistrza Niemiec opuściło kilku zawodników – część z nich udała się również na roczne wypożyczenie.

Mowa przede wszystkim o utalentowanym Chrisie Richardsie, który po raz drugi udał się na wypożyczenie do Hoffenheim. Warto przy okazji nadmienić, iż monachijczycy przed finalizacją umowy z klubem z Sinsheim, zdecydowali się na przedłużenie umowy Amerykanina do 2025 roku.

Z perspektywy czasu ponowne wysłanie stopera do ekipy „Dorfverein” okazało się bardzo dobrą decyzją, albowiem 22-latek mógł liczyć na regularną grę w niemieckiej 1. Bundeslidze.

Choć 1 lipca reprezentant Stanów Zjednoczonych powróci do Monachium, to jak wynika z informacji ujawnionych przez magazyn „Kicker”, TSG jest zainteresowanie dalszą współpracą z piłkarzem FCB – mówi się, że Alexander Rosen i spółka dąży do pozyskania Chrisa.

Kwestią otwartą jest to, czy możliwe jest podjęcie trzeciego zobowiązania i na jakiej podstawie (wypożyczenie lub transfer definitywny). Hoffenheim liczy na trzecie wypożyczenie młodego defensora, jeśli ten nie będzie miał wciąż perspektyw na grę w Monachium.

Niewykluczone, że w grę wchodzi też kupno Richardsa, ale wiele ma tutaj zależeć od Juliana Naglsmanna i jego planów na Richardsa w nadchodzącym sezonie – początkowo 22-latek ma przepracować okres przygotowawczy w FCB.

Chris Richards

W minionym już sezonie 2021/22, amerykański defensor rozegrał 21 spotkań, w których to strzelił bramkę oraz zanotował 1 asystę. Niewykluczone, że wynik Richardsa byłby zdecydowanie lepszy, gdyby nie dwie poważne kontuzje, które wykluczyły go na wiele tygodni.

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...