Hiszpania remisuje z Norwegami, Thiago bez minut

Od pewnego czasu zdecydowana większość piłkarzy Bayernu Monachium przebywa na zgrupowaniach reprezentacji narodowych. Nie dalej jak wczoraj odbyło się kolejne spotkanie z udziałem zawodnika FCB.

Norwegia 1:1 (0:0) Hiszpania

Wczorajszego późnego wieczoru o 20:45 hiszpańska reprezentacja narodowa w spotkaniu w ramach eliminacji do mistrzostw Europy w 2020 roku, mierzyła się na wyjeździe z ekipą Norwegii. Jak dobrze wiemy powołanie otrzymał tylko jeden zawodnik Bayernu Monachium.

Mowa rzecz jasna o Thiago Alcantarze, który w tym sezonie rozegrał już 9 spotkań dla drużyny rekordowego mistrza Niemiec. Ostatecznie pojedynek na Ullevaal Stadion w Oslo zakończył się podziałem punktów i remisem 1:1. Warto zaznaczyć, że pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Na pierwszego gola przyszło nam czekać do 47. minuty, kiedy to do bramki gospodarzy trafił Saul Niguez. Kiedy wydawało się, że Hiszpanie dowiozą trzy punkty do końca, to w samej końcówce arbiter główny podyktował rzut karny na korzyść Norwegów.

Do jedenastki podszedł Joshua King, który pewnie wykorzystał jedenastkę i zapewnił swoim kolegom jakże cenny punkt w walce o eliminacje do mistrzostw Europy w 2020 roku. Mimo utraty punktów sytuacja podopiecznych Roberta Moreno w tabeli grupy F jest bardzo spokojna.

Po rozegraniu siedmiu kolejek Hiszpanie zajmują pierwsze miejsce z dorobkiem 19 punktów i przewagą pięciu oczek nad Szwedami. Do akcji Sergio Ramos i spółka wracają 15 października, kiedy to zagrają na wyjeździe ze Szwecją (początek o 20:45).

Niestety jedyny reprezentant Bayernu Monachium w hiszpańskiej reprezentacji narodowej, czyli Thiago, przesiedział całe zawody na ławce rezerwowych.

Bramki: 0:1 Saul 47', 1:1 King 90'

Hiszpania: Kepa - Bernat (88' Martinez), Albiol, Ramos, Navas - Fabian, Busquets, Saul - Ceballos (64' Cazorla), Oyarzabal (78' Rodri), Rodrigo