Hiszpania demoluje, Thiago na ławce

Od pewnego czasu zdecydowana większość piłkarzy Bayernu Monachium przebywa na zgrupowaniach reprezentacji narodowych. Nie dalej jak wczoraj odbył się kolejny mecz z udziałem zawodnika FCB.

Hiszpania 5:0 (4:0) Rumunia

Wczorajszego późnego wieczoru o 20:45 swoje drugie i zarazem ostatnie spotkanie w ramach trzeciej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej, rozegrali piłkarze hiszpańskiej kadry narodowej, którzy tym razem mierzyli się na własnym podwórku z Rumunią.

Choć początkowo zakładano, że zawodnicy „Tricolorii” postawią trudne warunki gospodarzom, to wbrew pozorom podopieczni Roberto Moreno bez najmniejszych problemów rozprawili się z Rumunami, gromiąc ich na Wanda Metropolitano w Madrycie aż 5:0.

Bramki dla ekipy „La Roja” zdobywali kolejno Fabian, Gerard Moreno (dwukrotnie), Adrian Rus (samobójcze trafienie) oraz Mikel Oyarzabal. Warto zaznaczyć, że od początku do końca Sergio Ramos i spółka całkowicie zdominowali swoich przeciwników, o czym też mogą świadczyć statystyki.

Co prawda Hiszpanie mieli już zapewniony awans na mistrzostwa Europy w 2020 roku, ale mimo wszystko mistrzowie Świata z 2010 roku chcieli za wszelką cenę odnieść ostatnie zwycięstwo, aby zapewnić sobie jak najlepszą sytuację w kwestii losowania grup na Euro.

Ogółem rzecz biorąc podopieczni Roberto Moreno zmagania w fazie grupowej zakończyli na pierwszym miejscu z dorobkiem 26 punktów – na wynik ten przełożyło się 8 zwycięstw oraz 2 remisy, przy bilansie bramkowym 31:5.

Początkowo zakładano, że po doskonałym występie z Maltą Thiago otrzyma szansę gry od samego początku, ale tym razem selekcjoner hiszpańskiej reprezentacji zadecydował inaczej. Pomocnik Bayernu nie pojawił się na murawie i przesiedział całe 90 minut na ławce.