Hat-trick Hadzica i kolejne zwycięstwo juniorów!

Dzisiejszego przedpołudnia juniorzy Bayernu Monachium wykonali kolejny krok w drodze po mistrzostwo młodzieżowej Bundesligi. Rywalami Bayernu U19 była ekipa Karlsruher U19.

Podopieczni Holgera Seitza podejmowali dziś na Trainingsgelaende FC Bayern podejmowali dziś gości z Karlsruher. Ostatecznie juniorzy "Dumy Bawarii" ograli swoich rywali 3:0 i umocnili się na pozycji lidera młodzieżowej Bundesligi.

Wynik spotkania otworzył w 21. minucie pojedynku osiemnastoletni Benjamin Hadzic, który zdobył tym samym swojego siódmego gola w tym sezonie. Młodzi "Bawarczycy" nie mieli zamiaru odpuszczać i poszli za ciosem.

Zaledwie pięć minut później po objęciu prowadzenia swojego drugiego gola zdobył Hadzic. Przed przerwą wynik spotkania mógł zostać jeszcze podwyższony, lecz w kilku sytuacjach zabrakło odpowiedniego wykończenia.

Pierwsza część spotkania zakończyła się zatem spokojnym prowadzaniem 2:0. Gości z Karlsruher dobił w 49. minucie niesamowity dziś Bośniak, czyli Benjamin Hadzic, który w sezonie 2016/17 ma już na swoim koncie 9 bramek i 3 asysty po 24 meczach.

Co więcej młodzi "Bawarczycy" wykorzystali słabą kolejkę w wykonaniu swoich rywali i powiększyli swoją przewagę w tabeli nad drugim w tabeli Augsburgiem U19 do pięciu punktów.

W przyszłym tygodniu 12 marca w niedzielę podopiecznych Holgera Seitza czeka derbowy szlagier z zespołem Norymbergii U19, która obecnie zajmuje ósmą lokatę w tabeli. Warto nadmienić, iż do końca zmagań w młodzieżowej Bundeslidze południowego regionu pozostało już tylko 6 kolejek!

Bayern U19 3:0 (2:0) Karlsruher U19

Bramki: 1:0/2:0/3:0 Hadzic (21./26./49.)

Skład FCB U19: Fruechtl – Tuerkkalesi, Awoudja, Isherwood, Meier – Shabani (85. Kollmann), Fein, Friedl (69. Franzke), Tillman – Wintzheimer, Hadzic (82. Crnicki)