DieRoten.pl
Reklama

Hartmann: Już jako 7-latek nosiłem barwy FCB

fot. Tim S Peters / Shutterstock.com
Reklama

Z dniem 1 lipca 2022 roku, nowym szkoleniowcem młodzieżowego zespołu Bayernu do lat 17, został Michael Hartmann, który przez wiele lat był związany z Herthą.

Niemiec od 2013 roku pracował w akademii piłkarskiej Herthy, gdzie miał możliwość poprowadzenia różnych młodzieżowych zespołów. W trakcie swojej przygody z berlińczykami, sięgnął po mistrzostwo oraz Puchar Niemiec U-19. Teraz Michael Hartmann ma poprowadzić do sukcesów drużynę Bayernu do lat siedemnastu.

Niedawno 47-latek udzielił swojego debiutanckiego wywiadu dla oficjalnej strony „FCB.de”. Niemiec zdradził, że już od 40 lat jest fanem bawarskiego klubu, zaś swoją pierwszą koszulkę „Die Roten” otrzymał jako 7-latek.

− Jako kibic Bayernu od 40 lat mam pewne przywiązanie do tego klubu. Kiedy zacząłem grać w piłkę w wieku siedmiu lat, nosiłem już czerwony strój FCB – powiedział Hartmann.

− Nigdy nie miałem żadnego związku z miastem Monachium. Kiedy byłem zawodnikiem, bywałem tu często, poznałem Stadion Olimpijski, a później Allianz Arenę. Ale to się teraz z czasem zmieni – dodał trener FCB U-17.

W dalszej części wywiadu dla klubowych mediów, nowy szkoleniowiec Bayernu do lat 17, został również zapytany, co jest atrakcyjnego w pracy z młodzieżą w klubie ze stolicy Bawarii.

− To nowe wyzwanie, które chętnie podejmuję. Również dlatego, że mogę nauczyć się wielu nowych rzeczy osobiście. Chcę, aby moim zadaniem było tutaj skuteczne rozwijanie zawodników i pomaganie im swoim doświadczeniem jako zawodnik i trener – podsumował Michael Hartmann.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...