DieRoten.pl

Hainer: Walne Zgromadzenie obędzie się zgodnie z planem

25.11.2021, 08:16:51
FotoOlimpik

Podobne artykuły

Na ten dzień czekało wielu kibiców i członków bawarskiego klubu − dziś wieczorem po rocznej przerwie odbędzie się Coroczne Walne Zgromadzenie Bayernu Monachium.

reklama

reklama

Mimo wszystko najnowsze obostrzenia i restrykcje wprowadzone przez rząd w Bawarii sprawiają, że organizacja Walnego Zgromadzenia stanowi nie lada wyzwanie, albowiem w grę wchodzi nie tylko mocno ograniczona liczba widowni (maksymalnie do 25% pojemności obiektu), ale i zasada 2GPlus.

Tym samym w Audi Dome w najlepszym wypadku będzie mogło zasiąść około 1700 osób, zaś każdy bez wyjątku przy wejściu będzie musiał okazać certyfikat szczepienia lub ozdrowienia oraz dodatkowo negatywny test na obecność koronawirusa w organizmie. Jeszcze wczoraj „Sport1” spekulował, że CWZ może zostać odwołane, ale wszelkie wątpliwości rozwiał Herbert Hainer.

− Tak, Walne Zgromadzenie odbędzie się zgodnie z planem - mimo że organizacja jest w tym roku ogromnym wyzwaniem. Zasadniczo każdego dnia pojawiają się nowe środki, które zawsze musimy na nowo uwzględniać w koncepcji – powiedział Hainer.

− Również podczas tego wydarzenia będziemy oczywiście ściśle przestrzegać wszystkich wytycznych władz sanitarnych i politycznych, ponieważ chcemy wdrożyć wszystko, aby chronić zdrowie uczestników, co jest najwyższym priorytetem – mówił dalej.

Prezydent bawarskiego klubu dał jasno do zrozumienia, że Bayern chciałby zorganizować Walne Zgromadzenie na podobnych zasadach, jak przed pandemią, ale obecna sytuacja uniemożliwia to. Warto wspomnieć, że Jahn Regensburg oraz Greuther Fuerth (również z Bawarii) postanowili odwołać swoje CWZ.

− Impreza zostanie zaplanowana zgodnie z wymogami władz w ramach 2Gplus z zasadami odległości, śledzenia kontaktów i obowiązku zakładania masek również na wszystkich miejscach. My jako Bayern chcielibyśmy móc zorganizować nasze Coroczne Walne Zgromadzenie w takiej samej formie jak przed pandemią, ale w tych czasach każdy musi brać pod uwagę okoliczności i zachować rozsądek – dodał.

− Zasadniczo, Walne Zgromadzenie jest ważną częścią naszego życia klubowego i było nam bardzo przykro, że musieliśmy je odwołać w zeszłym roku z powodu pandemii. Cieszymy się więc, że w tym roku jest to możliwe, ale co prawda w drastycznych warunkach – podsumował Herbert Hainer.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (3)

reklama27.11.2021 15:46
Po raz kolejny Bayern pokazał, jak zdrowym finansowo jest klubem.
25.11.2021 22:22
Udało się na szczęście bo późniejszy termin mógłby nie dość do skutku.
25.11.2021 10:05
Dobrze, że to już dzisiaj, bo pewnie gdyby było do tego Walnego jeszcze kilka dni to jego odwołanie byłoby bardzo realne.