DieRoten.pl

Hainer: Kalle i Uli mieli największy wpływ na klub

01.03.2022, 09:53:30
FotoOlimpik

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że na krajowym podwórku, Bayern Monachium jest absolutną potęgą, zaś na europejskiej arenie jest zaliczany do TOP 3.

W samej tylko Bundeslidze, monachijczycy „panują” od 9 lat, co potwierdzili dziewięcioma tytułami mistrzowskimi z rzędu – nikt w historii rozgrywek nie dokonał tego częściej. Co więcej obecnie podopieczni Nagelsmanna są na dobrej drodze, aby zdobyć 10. tytuł z rzędu, co będzie nowym rekordem w TOP 5 ligach w całej Europie.

Nie tak dawno temu, na temat dominacji „Bawarczyków” w niemieckiej lidze wypowiedział się prezydent Herbert Hainer, który nie ukrywa, iż duży wpływ miały na to działania dwóch legendarnych postaci FCB jak Karl-Heinz Rummenigge oraz Uli Hoeness.

− Jest taki angielski cytat: „Business is people”, wszystko zależy od ludzi, którzy działają. W Bayernie doświadczamy tego w najczystszej postaci. Oczywiście Uli Hoeness i Karl-Heinz Rummenigge mieli największy wpływ na klub – powiedział Hainer.

− Oni zawsze mieli wizje, zawsze mieli jasny obraz przyszłości i byli bardzo zdecydowani. To oni popchnęli sprawy do przodu, czy to w kwestii składu, marketingu czy budowy Allianz Areny – dodał Herbert Hainer.

W kwestii dominacji Bayernu w niemieckiej pierwszej Bundeslidze wypowiedział się również Lothar Matthaeus, który nie ukrywa, iż główna różnica między FCB, a innymi klubami wynika z faktu, że monachijczycy popełnili mniej błędów na przestrzeni ostatnich lat.

− Bayern popełnił mniej błędów niż rywale, którzy nie wykorzystali swojego potencjału. Gdyby Dortmund i Lipsk pracowali tak dobrze jak Mainz i Freiburg, to mieliby szansę. Same pieniądze to nie wszystko – podsumował Lothar Matthaeus.

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)01.03.2022 20:23
Niech Hainer pracuje żeby o nim za kilka lat chociaż ciepło mówiono.
01.03.2022 18:03
Miło że tak wiele osób tak pięknie się wypowiada ale to wszystko już historia. Teraz inny żądzą klubem i czas zabrać się do roboty by kiedyś o tych ludziach też tak mówili:)
01.03.2022 16:39
Ukształtowali wielki Bayern w XXI wieku.