Guardiola o meczu

Pep Guardiola skrytykował drużynę za to, że "straciła kontrolę" w wygranym 4:1 meczu Bundesligi z Köln. Liderzy tabeli ligowej już po 10 minutach prowadzili 2:0, dzięki trafieniom Bastiana Schweinsteigera oraz Francka Ribery. Pod koniec pierwszej połowy bramkę kontaktową zdobył Anthony Ujah.

W kolejnych minutach Köln zagrało odważniej i sprawiało Bawarczykom wiele problemów, jednakże świetnymi interwencjami popisał się Manuel Neuer. Kolejne dwie bramki zdobyli Arjen Robben oraz Robert Lewandowski. Guardiola jest zadowolony z tego, że jego drużyna zdobyła 3 punkty w tak ciężkim meczu, jednak uważa, że jego podopieczni powinni byli być bardziej skoncentrowani na grze w kluczowych momentach.

"Jestem zadowolony" powiedział na konferencji pomeczowej. "Pokonaliśmy drugą najlepszą drużynę wyjazdową w lidze i zdobyliśmy cztery bramki, co jest trudnym wyczynem jak na grę z takimi rywalami. Zaczęliśmy naprawdę dobrze, jednak po chwili straciliśmy kontrolę. Po bramce Arjena na 3:1 mecz przybrał zupełnie innego znaczenia po raz kolejny. Odzyskaliśmy dominację na boisku. Jednak wygraną zawdzięczamy Manu i jego dwóm niesamowitym interwencjom" dodał.

W środę Bawarczyków czeka kolejny sprawdzian. Tym razem klub z Bawarii zmierzy się w ramach Pucharu Niemiec z Eintrachtem Brunszwik. Mecz zacznie się już o 20:30.