Goretzka: Byliśmy blisko

Leon Goretzka bez wątpienia był jednym z najlepszych zawodników w ekipie Schalke 04 podczas piątkowego starcia z Bayernem Monachium.

Mimo dobrej gry klub z Zagłębia Ruhry uległ w końcówce mistrzom Niemiec i przegrał ostatecznie 0-2 przed własną publicznością.

Młody Niemiec o którym mowa na samym początku wielokrotnie swoimi sprintami zagrażał "Bawarczykom". Goretzka po porażce w rozmowie z DFB.de przyznał, że to wielka szkoda, ponieważ jego zespół nie został nagrodzony za trud włożony w ten mecz.

Moim zdaniem graliśmy dobrze przez dłuższy okres czasu. Byliśmy tak blisko, aby czknąć trochę punktów od Bawarczyków. Z początku mieliśmy lepsze okazje na zdobycie bramki. Pod koniec być może nie poradziliśmy sobie z presją i psychiką w jednej czy dwóch sytuacjach i Bayern skrzętnie to wykorzystał – powiedział Goretzka.

Wiele zainwestowaliśmy w naszą grę defensywną w pierwszej połowie i dobrze się pokazaliśmy. Nie sądzę, że byliśmy lepszym zespołem pod względem kondycji – dodał młody Niemiec.

W pierwszej połowie nie wiedzieli tak naprawdę co się dzieje. Tracili piłkę w niezwykły sposób i czasami wybijali piłkę dosyć źle. W sumie to była nawet fajna zabawa tak utrudniać im grę. To wielka szkoda, że nie zostaliśmy nagrodzeni za nasze starania – zakończył.

Źródło: DFB.de