Ciężki bój w Hoffenheim

W sobotę Bayern po ciężkim boju zwyciężył ostatecznie z TSG Hoffenheim 2:1. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 90. minucie spotkania Robert Lewandowski. Warto dodać, że bardzo dobry występ zaliczył również Mario Götze, który walczył do samego końca i kilka razy pokazał się z dobrej strony.

"Zespół nie pozwolił by wyrzucono go z rytmu gry. To bardzo ważny sygnał," powiedział Sammer. "Poradziliśmy sobie dobrze," dodał Thomas Müller, "po 15 minutach mogłeś się spodziewać, że będziemy kreować kolejne sytuacje strzeleckie."

Po stracie bramki i początkowych problemach podopieczni Pepa Guardioli szybko zdominowali spotkanie. Za sprawą takich zawodników jak Costa, Götze, Vidal, Müller czy chociażby Lewandowski gra Bayernu wyglądała znacznie lepiej w drugiej połowie. Krytyczny moment spotkania nastąpił w 72. minucie po czerwonej kartce dla Jérôma Boatenga. Sędzia podyktował rzut karny, jednak nie został on zamieniony na bramkę.

"Poszczęściło się nam w Hoffenheim," zauważył Mario Götze. Każdy jest w stanie zauważyć, że na stadionie ekipy Hoffenheim Bayern zawsze miał poważne problemy, lecz za każdym razem się udawało. Bayern Monachium wciąż jest jedyną drużyną w Bundeslidze z którą Wieśniacy nie wygrali ani razu.