DieRoten.pl

Galm: Chcemy zagrać świetną wiosnę z U-19

22.01.2022, 08:10:37
FotoOlimpik

Podczas gdy pierwsza drużyna Bayernu wróciła do akcji na początku lipca, to młodzieżowe zespoły oraz FCB II mają jeszcze kilka tygodni na wznowienie rozgrywek.

W związku z tym, nie tak dawno temu, obszernego wywiadu dla oficjalnego serwisu „FCB.de” udzielił trener ekipy do lat 19, czyli Danny Galm, który trafił do Bayernu latem 2021 roku z ekipy TSG Hoffenheim.

Podczas rozmowy z dziennikarzem, 35-letni szkoleniowiec odniósł się między innymi do oceny rundy jesiennej w wykonaniu swojej drużyny oraz pracy jako opiekun FCB U-19. Niemiec nie ukrywa, iż były to dla niego bardzo wartościowe kilka miesięcy w Monachium.

− W Pucharze Niemiec czekamy na półfinał, w lidze mamy trochę do nadrobienia, a w Lidze Młodzieżowej zdobyliśmy ważne doświadczenie, ale oczywiście nie jesteśmy zadowoleni z wyników – powiedział trener Galm.

− Świadomie zdecydowałem się na krok, jakim było przejście do Bayernu. Spędziłem tu sześć intensywnych miesięcy i sprawiło mi to wielką radość. Było wiele wyzwań, podobnie jak teraz w 2022 roku. Trzeba jednak zachować spokój i trzymać się swoich wartości. To był ekscytujący czas dla mojego rozwoju – mówił dalej.

Jakie z kolei cele Danny Galm i jego podopieczni z zespołu do lat 19 mają w dalszej części rundy wiosennej? Niemiec nie ukrywa, iż monachijczycy chcieliby awansować do finału młodzieżowego Pucharu Niemiec.

− Wciąż mamy przed sobą Puchar DFB. Cieszymy się na ten półfinał, chcemy pojechać do Berlina, chcemy dojść do finału. W lidze mamy jeszcze dziewięć spotkań, w których chcemy wyciągnąć maksimum i zagrać świetną drugą połowę sezonu z młodym zespołem, który teraz odmłodziliśmy – podsumował Danny Galm.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)29.01.2022 15:39
22.01.2022 16:38
Ciężkie mecze ale pamiętajmy że w młodszych rocznikach nie wynik jest najważniejszy.
22.01.2022 12:01