DieRoten.pl
Reklama

Freund: Goretzka to absolutny topowy gracz

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

Latem 2018 roku na zasadzie wolnego transferu, do klubu ze stolicy Bawarii trafił Leon Goretzka, który wcześniej występował w Schalke 04.

Co prawda Niemiec od dłuższego już czasu pełni kluczową rolę w bawarskim klubie, ale warto wspomnieć, że na przestrzeni ostatnich tygodni, pomocnik wielokrotnie był krytykowany w mediach oraz przez grona ekspertów i kibiców.

Niemniej jednak od początku sezonu 2023/24, Leon prezentuje się bardzo dobrze i zbiera liczne pochwały. Obecnie mało kto wyobraża sobie tak naprawdę wyjściową XI bez Goretzki, który udowodnił już także, że kiedy zachodzi taka potrzeba – może także zagrać na wysokim poziomie jako stoper.

W najnowszym wydaniu magazynu „Kicker” możemy z kolei znaleźć artykuł, który został poświęcony osobie reprezentanta Niemiec, na temat którego wypowiedział się między innymi dyrektor sportowy FCB, czyli Christoph Freund.

− Leon jest absolutnie topowym graczem, co udowadniał konsekwentnie przez wiele lat na najwyższym poziomie – powiedział Freund.

− W ostatnich tygodniach bardzo dobrze radził sobie również jako środkowy obrońca, co pokazuje, że może być również wszechstronnie wykorzystywany przez trenera – podsumował Christoph Freund.

W bieżącym sezonie 2023/24, Leon Goretzka miał okazję wystąpić w 15 meczach o stawkę dla Bayernu (licząc wszystkie rozgrywki), zaś jego dorobek w tym czasie to 2 bramki oraz 2 asysty. Warto podkreślić, że wczoraj Niemiec rozegrał dokładnie 250. mecz w karierze w Bundeslidze.

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...