DieRoten.pl

Flick: Bezpieczna gra nigdy nie była dla mnie tematem

05.12.2020, 13:19:31
FotoOlimpik

W najnowszym wydaniu klubowego magazynu „„51 – Das FC Bayern Magazin“, możemy znaleźć bardzo obszerny i zarazem równie ciekawy wywiad z trenerem Hansim Flickiem.

Opiekun bawarskiego klubu odniósł się do kilku tematów związanych z Bayernem. Hansiego zapytano między innymi o ofensywny styl gry monachijczyków odkąd przejął obowiązki pierwszego trenera FCB.

Flick nie ukrywa, iż nigdy tak naprawdę nie było dla niego tematu „bezpiecznej gry”. Ponadto 55-latek nie ukrywa, iż cieszą go pochwały ze strony Rummenigge. Niemiec zdradził również nieco kulisy swojego przemówienia przed finałem Ligi Mistrzów oraz pokazania zawodnikom materiału wideo, który został nagrany przez ich rodziny.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia trener bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Hansi Flick na temat:

...ofensywnej gry FCB:

„...Dla mnie nigdy tak naprawdę nie było tematu bezpiecznej gry. Wiedziałem od samego początku, że ta drużyna posiada ogromną jakość w ofensywie, zaś ja sam jestem wielkim zwolennikiem wywierania presji na rywalu od początku. Nasi zawodnicy rozwinęli zaufanie do siebie.”

...pochwał ze strony Rummenigge i DNA Bayernu:

„...Jeśli Kalle tak mówi i czuje, to na pewno jestem zadowolony. Zmierzam do tego, że Bayern potrzebuje konkretnego DNA, które razem z moim sztabem szkoleniowym chcemy przekazać zawodnikom. To DNA powinno nie tylko być natychmiast widoczne w grze, ale i również w pracy z młodzieżą, skautingu i innych obszarach. To ważne, aby było jasne, co oznacza FCB: posiadanie, dominacja i ofensywna gra. Tak powstaje profil pozycji dla każdego gracza z osobna.”

...przemówienia przed finałem LM:

„...Zastanawialiśmy się wcześniej, jak podziękować każdemu z piłkarzy - bo bez względu na wynik i tak był to już świetny występ całej drużyny. Poprosiliśmy więc rodziny graczy, aby nagrali wideo, które pokazaliśmy przed meczem. To był bardzo emocjonalny klip. Kiedy oglądałem ten film z wyprzedzeniem, to miałem gęsią skórkę. Potem, kiedy już wspólnie zobaczyliśmy to wideo przed meczem, to niektórzy mieli szklane oczy.”

...pandemii i potrójnej korony:

„...Trudno jest mi rozdzielić rzeczy w tym roku, tak jak chyba każdemu z nas, kiedy spogląda się na 2020 rok. Dla mnie jest to radość z ogromnego sukcesu, jaki odniósł zespół, sztab szkoleniowy i cały klub - ale jest też oczywiście pandemia, która w ogromnym stopniu zmieniła codzienne życie nas wszystkich. Każdy z nas musiał się nauczyć wiele nowego i ten proces trwa nadal. Na tle sytuacji z pandemią, występy naszego zespołu były czymś bardzo szczególnym. Podjęliśmy wyzwanie.”

źródło: 51

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama05.12.2020 16:44
Nasz styl gry przypomina mi ten za Juppa. Podoba mi się, że ponad wszystko jest szybka akcja, a nie międlenie piły bez sensu i milion podań. Zawsze jest próba ciekawego prostopadłego lub poprzecznego podania, najlepiej daleko, za plecy rywali. Taką grę aż się chce oglądać i widać, że ten styl Bayernu za Flicka nie jest przypadkiem.
05.12.2020 16:10
Ten ofensywny i ryzykowny styl to jest coś co w Bayernie chce się oglądać.
05.12.2020 14:17
Odważny trener i sukcesy murowane
05.12.2020 13:46
Dla klubu pierwszą wygraną minionego sezonu - zanim przyszły jeszcze puchary - było postawienie na Hansiego:-)