DieRoten.pl
Reklama

Finał sezonu dla Bayernu II: FCB podejmuje Pipinsried

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Biorąc pod uwagę bieżący sezon 2022/23, druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą łącznie trzydzieści siedem oficjalnych spotkań w ramach bawarskiej ligi regionalnej.

FC Bayern II vs FC Pipinsried (19:00)

Po tym jak kilka dni temu piłkarze Bayernu II zdobyli zasłużone 3 punkty pokonując na wyjeździe 1. FC Nuernberg 3:1, dzisiejszego wieczoru podopieczni Holgera Seitza w finałowym starciu sezonu ligowego 2022/23 zmierzą się na własnym podwórku z FC Pipinsried.

Warto przypomnieć, że w rundzie jesiennej monachijczycy ograli FCP 4:0. Początek spotkania na Gruenwalder Stadion w Monachium zaplanowano dokładnie o 19:00. Choć dzisiejszy rywal FCB II zajmuje ostatnie miejsce w tabeli bawarskiej ligi regionalnej, to Timo Kern i spółka w żadnym wypadku nie lekceważą swoich przeciwników.

− Trzecie miejsce w tabeli jest miłe, ponieważ nie zawsze byliśmy na tak dobrej pozycji przez cały sezon ligowy – powiedział trener Seitz.

− Niemniej jednak nie ma znaczenia, czy jest to pierwszy, czy ostatni mecz. Chcemy stale się poprawiać, wnosić naszą grę na boisko i dążyć do granic możliwości – podsumował Holger Seitz.

Po rozegraniu trzydziestu siedmiu kolejek, monachijczycy zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli bawarskiej ligi regionalnej z dorobkiem 68 punktów – na wynik ten przełożyło się 20 zwycięstw, 8 remisów, 9 porażek oraz bilans bramkowy 91:53.

Dzisiejszy pojedynek FCB II z Pipinsried będzie można zobaczyć zupełnie za darmo w klubowych mediach – nie tylko na stronie klubu, ale i również na kanale YouTube.

Źródło: FCB.de / Własne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...