FCB II pnie się w górę

Drugi zespół Bayernu wygrał kolejne spotkanie. Tym razem podopieczni Heiko Vogla pokonali na własnym stadionie Wacker Burghausen 3:2 (2:0). Wiodącą postacią w tym spotkaniu był kapitan FCB II, Karl-Heinz Lappe, który w przeciągu dwóch minut wbił dwie bramki, a jedno trafienie dołożył Patrick Weihrauch. Goście próbowali gonić mały Bayern, jednak udało im się zdobyć tylko dwa gole.

Trzy punkty były dla nas niezmiernie ważne, co potwierdziliśmy już tydzień temu z Rain/Lech. Burghausen to bardzo silny przeciwnik. Do stanu 3:0 graliśmy niemal perfekcyjną piłkę. cieszył się po meczu Vogel. Właściwie byłoby to nasze najlepsze osiągnięcie w tym sezonie, ale pierwsza bramka dla rywali wprowadziła w naszych szeregach dużo niepewności. dodaje szkoleniowiec.

Podobnie jak w zeszłotygodniowym spotkaniu Vogel postawił na ofensywne 3-4-3. Ze zmian personalnych na boisku zamiast Milosa Pantovica i Riccardo Basty zagrali Fabian Benko i Sebastian Bösel.

FCB II od początku chciało narzucić swój styl gry, jednak wiązało się to z dużym wysiłkiem. Oba zespoły miały w początkowej fazie meczu swoje szanse. Najpierw w 8. minucie strzał na bramkę gospodarzy oddał ex-Bawarczyk Marius Duhnke, jednak źle przymierzył. Po drugiej stronie boiska swoje szanse zmarnowali Benko i Weihrauch. W 20. minucie świetną sytuację po rzucie rożnym  miał stoper FCB Matthias Strohmaier, lecz chybił o centymetry.

Lappe cieszy się z kolegami z kolejnej bramki

Dziesięć minut później gospodarze mogli cieszyć się już z zasłużonego prowadzenia. Bösel odebrał piłkę w środku pola i zagrał w stronę Karla-Heinza Lappe. Kapitan FCB II uderzył na bramkę, piłka otarła się jeszcze o obrońcę gości i wpadła do bramki. Nie minęły dwie minuty a Lappe znów zapisał się na listę strzelców. Weihrauch mocno bił rzut wolny z linii środkowej. 27-letni napastnik wyskoczył najwyżej i przedłużył piłkę tak, że wpadła do bramki.

Po zmianie stron gospodarze wyraźniej napierali, jednak ich ataki kończyły się na dobrze ustawionej defensywie Burghausen. Strzały były w tej fazie rzadkością. Na dwadzieścia minut przed końcem znowu dużą walecznością wykazał się Sebastian Bösel, któy wygarnął piłkę przeciwnikowi, dograł do Sinana Kurta, a ten podał Weihrauchowi, który zdobył swoją piątą bramkę w sezonie. Już kilkadziesiąt sekund później kontaktowego gola mogło wbić Burghausen, ale Duhnke z kilku metrów strzelił wysoko ponad bramką. Co nie udało się Mariusowi, udało się Kevinowi Hingerlowi, który po 5 minutach po rzucie rożnym pokonał Ivana Lucica (75.). Jeszcze goręcej zrobiło się fanom FCB w doliczonym czasie gry kiedy na 3:2 podwyższył Marius Duhnke, lecz gościom zwyczajnie zabrakło czasu na wyrównanie i trzy punkty zostały w Monachium.

Bayern dzięki temu zwycięstwu wskoczył na 5. miejsce w tabeli. Do lidera traci 10 punktów lecz ma 2 spotkania mniej.

FC Bayern II - Wacker Burghausen 3:2 (2:0)
FC Bayern II Lucic - Günzel, Strohmaier, Steinhart - Kurt, Bösel, Gaudino (80. Basta), Green (86. Wegkamp) - Benko (71. Pantovic), Lappe, Weihrauch
Ławka Weinkauf, Burger, Oikonomou, Scholl
Wacker Burghausen Eiban - Hofstetter (36. Kauffmann), Hingerl, Rech - Moser, Burkhard, Knochner, Kindsvater (67. Kadrijaj) - Weiß, Mosch (53. Schulz), Mar. Duhnke
Ławka Tetickovic, Ebeling, Schwarz, Wächter
Sędzia Lothar Ostheimer (Pfaffenhofen)
Widzów 1.428
Bramki 1:0 Lappe (30.), 2:0 Lappe (32.), 3:0 Weihrauch (70.), 3:1 Hingerl (75.), 3:2 Duhnke (90.)