FCB II na fali

Trzecie zwycięstwo z rzędu podopiecznych Mehmeta Scholla i 6 punktów straty do lidera. Sytuacja rezerw Bayernu wygląda coraz lepiej. Dziś drużyna wygrała na wyjeździe w meczu przełożonej 15. kolejki 3:0 (1:0) z drugim zespołem SpVgg Greuther Fürth.

W dzisiejszym spotkaniu nie zagrali Mitchell Weiser i Patrick Weihrauch. Weiser trenował dziś z pierwszym zespołem przed jutrzejszym sparingiem z Unterhahching. Z kolei Patrick został powołany do reprezentacji U-19 na mecz z Luksemburgiem. Ich miejsce zajęli Antonio Pangallo i Bastian Fischer.

Podobnie, jak w dwóch ostatnich spotkaniach Bawarczycy przejęli pełną kontrolę na boisku. Od pierwszej minuty na bramkę gospodarzy sunęły kolejne ataki. Dobre sytuacje do objęcia prowadzenia mieli Alessandro Schöpf (7., 16.)  i Pierre-Emile Hojbjerg (17.). W końcu obrona Furth została złamana. Emre Can, który również zagra w jutrzejszym sparingu, wymanewrował przeciwników i wypuścił na czystą pozycję Bastiana Fischera. Jego silny strzał sparował bramkarz, a do piłki doskoczył Schöpf, który otworzył wynik (19.). W 26. minucie młody Austriak miał szansę jeszcze raz wpisać się na listę strzałów, lecz chybił.

W przerwie spotkania trener gospodarzy zmienił trzech zawodników, jednak nie zmieniło to obrazu gry. Bayern ciągle przeważał. W 64. minucie piłkę na 25 metrze od bramki otrzymał Rico Strieder. Nie zastanawiał się długo. Przymierzył i posłał futbolówkę idealnie przy lewym słupku. Wynik ustalił Tobias Schweinsteiger, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem z zimną krwią strzelił obok bezradnego golkipera. Dla starszego brata Bastiana była to 6 bramka w tym sezonie.

W niedzielę podopieczni Scholla zagrają trzeci w tym tygodniu mecz wyjazdowy z zespołem TSV Rain/Lech.

FC BAYERN: Zingerle - Rankovic, Buck, Wein, Pangallo - Can (74. Schmitz) - Höjbjerg (74. Jennings), Strieder - Schöpf - Fischer, T. Schweinsteiger (82. Jelisic)

Ławka: Müller, Grill, Sallahi, Schwarz

Sędzia: Benjamin Brand (Gerolzhofen)