FCB II gromi w 3. Lidze

Nie dalej jak w wczoraj swoje kolejne spotkanie w rozgrywkach trzeciej ligi niemieckiej rozegrała druga drużyna Bayernu Monachium, którą prowadzi Sebastian Hoeness.

FCB II

Preussen Muenster 1:4 (0:4) FC Bayern II

Zespół prowadzony przez Sebastiana Hoenessa po raz kolejny może mieć powody do zadowolenia, albowiem w ostatniej kolejce rozgrywek trzeciej ligi niemieckiej druga drużyna Bayernu pokonała na wyjeździe ekipę Preussen Muenster aż 4:1.

Świetny mecz rozegrał przede wszystkim Kwasi Okyere Wriedt, który skompletował hat-tricka w pierwszej połowie. Z dobrej strony pokazał się również utalentowany Oliver Batista-Meier, który także wpisał się na listę strzelców. Dla monachijczyków było to dokładnie czwarte zwycięstwo po rozegraniu dziesięciu kolejek. Obecnie zespół Monachium plasuje się na dziesiątej lokacie z dorobkiem 14 oczek i stratą 6 punktów do Hallescher FC.

Gratulacje dla całego zespołu, który wygrał w pełni zasłużenie! Pokazaliśmy bardzo dobry futbol i byliśmy bardzo zdeterminowani. W drugiej połowie wolałbym jednak zobaczyć więcej dynamiki i suwerenności. Mimo wszystko możemy być bardzo zadowoleni − podsumował Sebastian Hoeness.

W pierwszej połowie podopieczni bratanka Uliego Hoenessa wykonali świetną pracę zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Na pierwszego gola nie trzeba było czekać zbyt długo, albowiem już w 4. minucie Wriedt wykorzystał dogranie Singha i posłał piłkę do siatki rywali. Zaledwie osiem minut później na 2:0 podwyższył Batista-Meier, któremu dogrywał z kolei Dajaku. Mimo prowadzenia monachijczycy nie odpuszczali i stale atakowali bramkę gospodarzy, czego efektem były kolejne dwa trafienia Wriedta, który tym samym skompletował hat-tricka, zaś asystami popisali się Batista-Meier oraz Welzmueller. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i "Bawarczycy" udali się na zasłużoną przerwę.

Druga część pojedynku rozpoczęła się od dobrej sytuacji gospodarzy, jednakże świetną interwencją popisał się Christian Fruechtl.  Piłkarze Preussen od pierwszych minut prezentowali się zdecydowanie lepiej i przede wszystkim lepiej ustawiali się w defensywie.  Druga drużyna Bayernu co prawda próbowała jeszcze swojego szczęścia, ale brakowało odpowiedniego wykończenia. Zamiast piątej bramki dla monachijczyków, na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry honorowego gola dla Muenster zdobył Dadashov. W samej końcówce bliski trafienia był Zirkzee, jednakże futbolówka po jego uderzeniu trafiła tylko w słupek. Wynik nie uległ już zmianie i "Bawarczycy" w pełni zasłużenie zgarnęli pełną pulę punktów.

Do akcji Bayern II wraca już 6 października w niedzielę, kiedy to podopieczni Sebastiana Hoenessa zmierzą się na własnym podwórku w ramach 11. kolejki 3. Ligi z Eintrachtem Braunschweig. Początek meczu o 13:00.

Bramki: 0:1 Wriedt (4'), 0:2 Batista-Meier (12'), 0:3/0:4 Wriedt (33'/42'), 1:4 Dadashov (82')

Bayern II: Fruechtl - Richards, Feldhahn, Mai, Koehn - Dajaku, Welzmueller, Singh (80' Will), Batista-Meier (74' Nollenberger) - Wriedt, Zylla (65' Zirkzee)