FCB Frauen z porażką

Wczorajszego popołudnia zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, odbyło się pierwsze spotkanie towarzyskie żeńskiej drużyny Bayernu Monachium.

Rywalkami podopiecznych Alexandra Strausa była angielska drużyna Brighton & Hove Albion, która na co dzień występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii.

Niestety, ale mimo starań przez pełne 90 minut, monachijki nie były w stanie odnieść zwycięstwa i musiały pogodzić się ze skromną porażką 0:1. Jedynego gola dla Angielek zdobyła zaledwie w drugiej minucie starcia na Campusie Katie Robinson.

− Jestem bardzo zadowolony z 90 procent dzisiejszego występu. Zdominowaliśmy grę i stworzyliśmy wiele szans. To było naprawdę dobre tak wcześnie w przygotowaniach. Mieliśmy jednak również wiele świetnych okazji, które powinniśmy byli wykorzystać – powiedział trener FCB Frauen.

− Wykorzystanie naszych szans nie było wystarczająco dobre. Nie możemy pozwolić, aby takie punkty wymykały się w ważnych i decydujących meczach. Nie jestem zadowolony ze skuteczności, ale poza tym było bardzo dobrze – podsumował Alexander Straus.

Warto wspomnieć, że ekipa FCB Frauen ze spokojem mogła wczoraj odnieść zwycięstwo, ale piętą achillesową monachijek w tym starciu okazała się skuteczność… Bliskie szczęścia były chociażby Rall, Kumagai, Rudelic, Zadrazil czy Laurent, ale w decydujących momentach zabrakło centymetrów.

Już jutro zawodniczki Alexandra Strausa rozpoczną obóz przygotowawczy we Włoszech, w trakcie którego rozegrany zostanie jeden sparing (przeciwko US Sassuolo Calcio). Pełny terminarz przygotowań znajdziecie poniżej.

6 lipca – 31 lipca: Żeńskie EURO
18 lipca: Początek przygotowań do sezonu 2022/23
7 sierpnia: Mecz towarzyski z Brighton & Hove Albion
9 sierpnia – 13 sierpnia: Obóz przygotowawczy we Włoszech
12 sierpnia: Mecz towarzyski z US Sassuolo Calcio
15 sierpnia – 20 sierpnia: AMOS Women's French Cup
26 sierpnia: Mecz towarzyski z Atletico
10 września – 11 września: Puchar Niemiec
16 września – 18 września: 1. kolejka Frauen Bundesligi (Eintracht vs Bayern)
20 września – 21 września: Liga Mistrzyń UEFA (2. runda)