DieRoten.pl

FCB Frauen walczy o awans w Pucharze Niemiec

19.11.2022, 09:27:13
Merk Picture / Shutterstock.com

Po tym jak na początku listopada zawodniczki Bayernu Monachium pokonały na wyjeździe Freiburg w Bundeslidze, dziś piłkarki FCB Frauen ponownie wkraczają do akcji na krajowym podwórku.

Przerwa reprezentacyjna w żeńskiej piłce dobiegła już końca i po krótkich przygotowaniach, dzisiejszego popołudnia zawodniczki Alexandra Strausa rozegrają kolejny mecz o stawkę w sezonie 2022/2023.

Tym razem monachijki zmierzą się na wyjeździe z MSV Duisburg w ramach DFB Pokal. Miejscem boju o awans do ćwierćfinału Pucharu Niemiec będzie Schauinsland-Reisen-Arena. Początek tego pojedynku zaplanowano z kolei na 14:30. Celem FCB Frauen jest oczywiście zwycięstwo i kolejny krok w drodze po upragnione trofeum.

− To mecz pucharowy, albo wygrywasz, albo odpadasz - to oczywiście różnica w kontekście meczu ligowego. Ostatnio, gdy graliśmy z Duisburgiem, szybko zdobyliśmy bramkę i chwilę potem prowadziliśmy już 2:0 – powiedział trener Straus.

− Musimy być przygotowani, że tym razem będziemy potrzebować więcej cierpliwości. To będzie największa różnica w stosunku do meczu ligowego. Jasne, nasza liczba kontuzji znów wzrosła, ale będziemy mieli 11 dobrych piłkarek na boisku i dobre zmienniczki, więc nie martwimy się o to – podsumował Alexander Straus.

Jeśli mowa o nieobecnościach w zespole Strausa, to mowa o takich piłkarkach jak Karolina Lea Vilhjalmsdottir, Hanna Glas, Ivana Rudelic, Giula Gwinn, Sydney Lohmann oraz Jovana Damnjanovic.

Dzisiejszy pojedynek FCB Frauen z MSV Duisburg będzie można zobaczyć nie tylko na niemieckim „Sky”, ale i również na platformie Viaplay. Ponadto w social mediach monachijczyków dostępna będzie również relacja tekstowa.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)20.11.2022 11:45
19.11.2022 19:35
19.11.2022 11:05